, środa 28 luty 2024
Cieszyn: Uchwała krajobrazowa. Zasłonięto reklamy banerowe
Reklamy wrosły nie tylko w nasze życie ale stały się również stałym elementem miejskiego krajobrazu.  fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Uchwała krajobrazowa. Zasłonięto reklamy banerowe

U. Markowska
Cieszyn: Uchwała krajobrazowa. Zasłonięto reklamy banerowe

Do przesłonięcia istniejących reklam zostały wykorzystane zużyte, niepotrzebne już bannery (głównie wyborcze i okolicznościowe).

Do środy włącznie wszystkie reklamy przy i na ogrodzeniu targowiska w Cieszynie, od strony ul. Katowickiej - są zasłonięte. To część kampanii społecznej, zorganizowanej przez cieszyński Urząd Miasta w ramach wdrażania miejskiej uchwały krajobrazowej.

Reklamy wrosły nie tylko w nasze życie ale stały się również stałym elementem miejskiego krajobrazu. Na mniejsze banery nie zwracamy już nawet uwagi a duże przyciągają wzrok mimowolnie, atakując nas wielkością i krzykliwymi kolorami. Czasem dochodzi do absurdalnych sytuacji gdy baner reklamowy przez długi czas wisi odwrotnie i nikt nie zwraca na to uwagi. Nawet sami reklamodawcy nie sprawdzają jak zamontowana jest reklama i czy w tym gąszczu ma szansę być w ogóle zauważona. Pozostaje pytanie o sens takiego zaśmiecania i czy wieszanie reklam przekłada się na ilość klientów?

Akcja trwająca w Cieszynie ma uzmysłowić mieszkańcom, ile przestrzeni obecnie zajmują reklamy. Nie zwracamy uwagi na ich treść. Ale nadmiar kolorów i bodźców wizualnych wpływa na nasze zmęczenie i na rozproszenie uwagi kierowców.

Do przesłonięcia istniejących reklam zostały wykorzystane zużyte, niepotrzebne już bannery (głównie wyborcze i okolicznościowe). Projekt uchwały krajobrazowej dla Cieszyna przeszedł już konsultacje społeczne i przeprowadzono ankieta wśród mieszkańców , teraz uchwała będzie poddana głosowaniu na listopadowej sesji Rady Miasta.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama