, piątek 19 sierpnia 2022
Cieszyn: Mieszkańcy złożyli 27 propozycji do budżetu obywatelskiego
W sumie zgłoszonych zostało 27 propozycji projektów, które teraz poddane zostaną ocenie i weryfikacji przez właściwe wydziały i jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Cieszynie. fot: arch.GCDodaj do Facebook

Cieszyn: Mieszkańcy złożyli 27 propozycji do budżetu obywatelskiego

UM
Do 14 października mieszkańcy Cieszyna mogli zgłaszać swoje propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W sumie zgłoszonych zostało 27 propozycji projektów, które teraz poddane zostaną ocenie i weryfikacji przez właściwe wydziały i jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Podczas wstępnej oceny właściwe wydziały i jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Cieszynie sprawdzą czy dotrzymane zostały wszystkie wymogi formalne wymienione w regulaminie kolejnej edycji cieszyńskiego budżetu obywatelskiego. Wyniki wstępnej oceny poznamy do 15 listopada br. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja projektów pod względem formalno-prawnym, możliwości realizacji oraz zabezpieczenia w budżecie miasta ewentualnych środków, które w przyszłości pokryją generowane przez projekt koszty. Weryfikacja zakończy się najpóźniej 25 listopada br.

Termin na ogłoszenie listy projektów, które poddane zostaną głosowaniu upływa 6 grudnia br., zaś samo głosowanie odbędzie się w terminie od 10 stycznia do 10 lutego 2020 roku. Wyniki głosowania wraz z publikacją listy projektów wybranych do realizacji powinno nastąpić najpóźniej 28 lutego 2020 roku.

W aktualnej edycji budżetu obywatelskiego w Cieszynie do podziału jest 475 tys. zł. Szacunkowy koszt realizacji jednego projektu nie powinien przekraczać kwoty 200 tys. zł. Propozycję projektu do budżetu obywatelskiego mógł złożyć każdy mieszkaniec Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama