, niedziela 2 kwietnia 2023
Szpital Śląski: Kolejny oddział zamknięty dla odwiedzających
Jak informuje dyrekcja cieszyńskiego szpitala, wstrzymanie odwiedzin ma bezpośredni związek z zagrożeniem epidemiologicznym.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Szpital Śląski: Kolejny oddział zamknięty dla odwiedzających

REDAKCJA
Po oddziale chorób wewnętrznych, geriatrycznym, chirurgi ogólnej i chirurgii urazowo-ortopedycznej, Szpital Śląski w Cieszynie zdecydował o wstrzymaniu do odwołania możliwości odwiedzania pacjentów na oddziale dermatologicznym.

Jak informuje dyrekcja cieszyńskiego szpitala, wstrzymanie odwiedzin ma bezpośredni związek z zagrożeniem epidemiologicznym. Według danych z 16 listopada, w całym kraju zakażonych było 16 590 osób, z czego 282 przypadków skończyło się śmiercią (70 przypadków wyłącznie z powodu COVID-19 oraz 212 przypadków z powodu chorób współistniejących wraz z COVID-19). Z 13 644 osób zakażonych koronawirusem, 46 pochodziło z powiatu cieszyńskiego. Dwie osoby zmarły. Według wtorkowych danych 1919 osób na terenie powiatu cieszyńskiego objętych zostało kwarantanną.

W porównaniu z danymi z 10 listopada, kiedy informowaliśmy o wprowadzeniu pierwszych ograniczeń w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, w całym kraju dzienna liczba osób zakażonych wzrosła o blisko 3 tys. Z uwagi na wzrost zakażeń w holu cieszyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Personel medyczny będzie szczepił preparatami Johnson&Johnson i Pfizer w dniach:

 • 23 listopada, godz. 15:00-18:00
 • 30 listopada, godz. 15:00-18:00
 • 1 grudnia, godz. 9:00-11:00
 • 14 grudnia, godz. 15:00-18:00
 • 15 grudnia, godz. 9:00-11:00
 • 28 grudnia, godz. 15:00-18:00

  Na szczepienie nie trzeba się wcześniej rejestrować. szczepieniach mogą wziąć udział osoby zaszczepione I lub II dawką, w tym także osoby poniżej 18 roku życia.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama