, niedziela 19 maja 2024
„Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” - wernisaż wystawy w Tramwaj Cafe
Wernisaż wystawy obrazków wypowiedzianych odbędzie się w piątek, 19 listopada, godz. 18:0o w kawiarni Tramwaj Cafe. Wstęp wolny. fot: cloveknahranici.euDodaj do Facebook

„Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” - wernisaż wystawy w Tramwaj Cafe

REDAKCJA
„Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” - wernisaż wystawy w Tramwaj Cafe

Wystawę obrazków wypowiedzianych „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” będzie można podziwiać w kawiarni Tramwaj Cafe od 19 listopada do 31 grudnia (Cieszyn, ul. Mennicza 44).

Stowarzyszenia EducationTalentCulture oraz Człowiek na granicy zapraszają na wernisaż wystawy prac Magdaleny Żuraw Peč, zatytułowanej „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie”. Z natury proste i naiwne pytanie okazało się wcale nie takie łatwe. Najważniejsza była ta pierwsza myśl, impuls, reakcja i odpowiedź. Wernisaż wystawy obrazków wypowiedzianych odbędzie się w piątek, 19 listopada, godz. 18:00 w kawiarni Tramwaj Cafe. Wstęp wolny.

Wystawa obrazków wypowiedzianych „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” powstała w bardzo naturalny sposób. - Pomysł na obrazki pojawił się (jak inaczej) w czasie kwarantanny, kiedy szargana emocjami zastanawiałam się, co przyniesie 14 dni zamknięcia w czterech ścianach. 14 dni? A co będzie dalej, w kolejnych miesiącach, latach, w zamkniętej przestrzeni, mieście, kraju? Było jasne, że nie tylko ja borykam się z potężną niepewnością, dlatego zaczęłam rozmawiać już nie tylko ze sobą i dlatego zaczęłam pytać swoich bliskich, przyjaciół, znajomych: Jak będzie? - wyjaśnia autorka wystawy Magdalena Żuraw Peč.

Z natury proste i naiwne pytanie okazało się wcale nie takie łatwe. Najważniejsza była ta pierwsza myśl, impuls, reakcja i odpowiedź. Nie bez kozery mówi się, że pierwsze zdanie jest zawsze najważniejsze. Nawet wzruszenie ramionami czy nieokreślony grymas twarzy jest odpowiedzią. Mówi się również, że człowiek nie potrafi przeżywać teraźniejszości, nie potrafi być tu i teraz, że albo rozpamiętuje i grzebie się w przeszłości, albo myśli tylko o tym, co będzie i na co musi i jeśli będzie w stanie się przygotować. - Myślenie o przyszłości zwłaszcza w dobie pandemii jest myśleniem na wskroś pesymistycznym, pełnym niepokoju i wątpliwości. Ale w Waszych odpowiedziach, co mnie autorkę i naiwną życiową optymistkę przyjemnie zaskoczyło, pojawił się ogrom właśnie optymizmu, nadziei, przekonania, że rozczarowującą i ciemną rzeczywistość można odczarować. I taka jest ta wystawa: kameralna i osobista ale z wielkim wentylem powietrza, przestrzeni, prostoty wygładzającej komplikacje i barwy niwelującej szarość i chaos – dodaje autorka.

Wystawę obrazków wypowiedzianych „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie” będzie można podziwiać w kawiarni Tramwaj Cafe od 19 listopada do 31 grudnia (Cieszyn, ul. Mennicza 44). Wernisaż wystawy: 19 listopada, godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wystawa jest elementem projektu HRANICE-GRANICA, który jest realizany przy finansowym wsparciu miasta Czeski Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama