, wtorek 27 luty 2024
3 dawka szczepień przeciwko COVID-19 dostępna dla wszystkich osób pełnoletnich
Wraz z początkiem listopada rozpoczęła się rejestracja pełnoletnich osób zainteresowanych przyjęciem trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

3 dawka szczepień przeciwko COVID-19 dostępna dla wszystkich osób pełnoletnich

REDAKCJA
Wraz z początkiem listopada rozpoczęła się rejestracja pełnoletnich osób zainteresowanych przyjęciem trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Szczepienie tzw. dawką przypominającą możliwe jest w przypadku, gdy od ostatniego szczepienia minęło minimum 6 miesięcy.

Szczepienia przypominające przeciw koronawirusowi dostępne były dotychczas m.in. dla osób, które ukończyły 50 lat, a także pacjentów leczonych onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażonych wirusem HIV. - Teraz trzecią dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby pełnoletnie z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Jeśli spełniasz ten warunek, Twoje skierowanie na szczepienie dawką przypominającą zostanie wystawione automatycznie. Na szczepienie zarejestrujesz się nie tylko w placówkach medycznych. Do akcji szczepień dołączyły apteki, galerie handlowe oraz pracodawcy - czytamy na stronie gov.pl.

Rejestracja możliwa jest także w dotychczas znany sposób, a więc poprzez kontakt z infolinią pod numerem telefonu 989, poprzez wysłanie smsa o treści SzczepimySie na numer 880 333 333, w najbliższym punkcie szczepień lub poprzez stronę www.pacjent.gov.pl. Niezależnie od poprzedniej dawki szczepionki, trzecia obejmować będzie preparat firmy Pfizer lub Moderna.

Dotychczas wykonano w Polsce ponad 39 mln szczepień. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 20 mln osób, a w pełni zaszczepionych jest blisko 20 mln obywateli.

Szczepienie przeciwko COVID-19 w Cieszynie

W dniach 9 i 10 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie przy ul. Sportowej działa punkt szczepień. W punkcie tym mogą się zaszczepić zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe niezależnie od wcześniejszych szczepień (I, II, III dawka). Szczepienia w tym punkcie nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Punkt będzie otwarty w dniu 9 listopada br. od godz. 15:00 do 18:00 oraz w dniu 10 listopada w godz. 9:00-11:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama