, wtorek 27 luty 2024
Strumień: Rusza nabór do Klubów Seniora
Planowane rozpoczęcie działalności Klubu Seniora już w maju 2021 roku. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Strumień: Rusza nabór do Klubów Seniora

red.mat.pras.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach projektu „Usługi społeczne w gminie Strumień” utworzone zostaną Kluby Seniora, które będą działały w czterech lokalizacjach na terenie gminy – Strumień (główna siedziba Klubu), Pruchna, Drogomyśl i Bąków.

Działania Klubu Seniora skierowane są do 50 osób w wieku: 60+ kobiety i 65+ mężczyźni, którzy są mieszkańcami gminy Strumień oraz są osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z uwagi na niepełnosprawność lub stan zdrowia.

Planowane rozpoczęcie działalności Klubu Seniora już w maju 2021 roku.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w każdej z wyżej wymienionych miejscowości. Seniorzy uczęszczający do Klubu będą mogli skorzystać z poniższej oferty:

 • Zajęcia organizowane przez animatora/opiekuna dla Seniorów – np. przedstawienia kulturalne i środowiskowe, działalność edukacyjna, kulturalna i rekreacyjna, spotkania okolicznościowe, koła zainteresowań;
 • Porady psychologiczne – porady indywidualne oraz zajęcia grupowe, świadczone według potrzeb seniorów, zakres tematyczny obejmie m.in. radzenie sobie ze stresem, motywację do zmiany zachowań zdrowotnych i żywieniowych (redukcja masy ciała, rezygnacja z palenia tytoniu, ograniczenie alkoholu, itp.), problemów indywidualnych wynikających z okoliczności, wydarzeń, problemów z własnymi nałogami, lękami, nastrojem, relacji rodzinnych, stanów depresyjnych;
 • Porady prawne – udzielanie porad m.in. z zakresu: spraw spadkowych, mieszkaniowych, komorniczych, rodzinnych, spraw ZUS, odszkodowań, zagrożeń dotyczących seniorów np. oszustwa;
 • Porady dietetyczne/edukacja prozdrowotna – porady indywidualne bądź grupowe zgodnie z potrzebami seniorów, np.: rozpisanie indywidualnego jadłospisu, monitorowanie masy ciała, zachęcanie do poprawy nawyków żywieniowych w kontekście czynników ryzyka chorób, które posiada senior, udzielenie porad i konsultacji dietetycznych według potrzeb bieżących seniorów, prowadzenie spotkań z zakresu edukacji prozdrowotnej.
 • Aktywizacja fizyczna – prowadzenie zajęć z aktywności fizycznej np. nordic walking, aerobik, gimnastyka, itp. Wszystkie zajęcia dostosowane do potrzeb seniorów.
 • Działania edukacyjne (np. aktywizacja cyfrowa seniorów) – zajęcia z zakresu obsługi komputera, Internetu, smartfonu, tableta.
 • Organizowanie wyjść rekreacyjno-kulturalnych – 1 wyjście na miesiąc, np. na basen, do kina lub teatru.

  Od uczestników Klubu Seniora pobierane będą symboliczne opłaty w wysokości 10 zł miesięcznie.

  Zapisu do Klubu dokonuje się poprzez formularz zgłoszeniowy do projektu. Po zakwalifikowaniu się do Klubu Seniora – z każdym uczestnikiem Klubu zostanie wypełniony kwestionariusz w celu dostosowania oferty Klubu Seniora do indywidualnych potrzeb uczestnika.

  Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się już od 6 kwietnia 2021 r. w biurze projektu, mieszczącym się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Strumieniu przy ul. 1 Maja 18.

  Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 33 857-14-61 lub w siedzibie MOPS-u w godzinach urzędowania pon., wt., czw. 7:00-15:00, śr. 7:00-16:00, pt. 7:00-14:00.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama