, czwartek 20 czerwca 2024
Spis Powszechny Ludności i Mieszkań: Jak dotychczas spisały się gminy powiatu?
Stanowiska komputerowe umożliwiające przeprowadzenie samospisu internetowego dostępne są we wszystkich urzędach miast i gmin. Korzystać z nich można w godzinach pracy urzędu. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań: Jak dotychczas spisały się gminy powiatu?

ŁP
Do końca września trwa obowiązkowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Dotychczas na terenie województwa śląskiego formularz ankiety spisowej wypełniło ponad 31% mieszkańców (stan na 16 czerwca). Jaki procent mieszkańców spisało się w poszczególnych gminach naszego powiatu?

Największym procentem spisanych mieszkańców może pochwalić się gmina Dębowiec, gdzie odpowiedzi udzieliło ponad 42% wszystkich osób. Na drugim miejscu z wynikiem blisko 35% znalazła się gmina Strumień, a na trzecim gmina Hażlach z wynikiem nieco ponad 34%. Wynik powyżej 30% przekroczony został także w Cieszynie.

Blisko 30% mieszkańców spisało się w Wiśle, a 29% w Zebrzydowicach. Ponad 27% wszystkich przewidzianych do wypełnienia formularzy spisowych spłynęło z gminy Istebna oraz Ustronia, a blisko 26% z gminy Skoczów. Najmniejszy procent spisanych mieszkańców na terenie powiatu cieszyńskiego jest obecnie z gmin: Goleszów (blisko 25%), Chybie (ponad 24%) oraz Brenna (ponad 22%).

Szansą na poprawę wyników mogą być wywiady bezpośrednie, które ruszą 23 czerwca br. Należy jednak pamiętać, że nim rachmistrz zapuka do naszych drzwi, musi się skontaktować z nami. Będzie to miało miejsce wyłącznie w przypadku, gdy dotychczas nie spisaliśmy się samodzielnie przez Internet ani telefonicznie (przez infolinię lub poprzez wywiad telefoniczny). Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

Każdy rachmistrz spisowy posiadać identyfikator zawierający podstawowe dane, takie jak: imię i nazwisko wraz ze zdjęciem; numer identyfikatora oraz hologram; nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego; podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora; okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama