, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyn: Kocia Szajka zawładnęła miastem
Jedno z wydarzeń w ramach promocji "Kociej Szajki" odbyło się na trawniku przed kawiarnią Tramwaj Cafe oraz Teatrem im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.  fot: Rafał Soliński dla Tramwaj CafeDodaj do Facebook

Cieszyn: Kocia Szajka zawładnęła miastem

ŁP
Cieszyn: Kocia Szajka zawładnęła miastem

fot. Rafał Soliński dla Tramwaj Cafe


Cieszyn: Kocia Szajka zawładnęła miastem

fot. Rafał Soliński dla Tramwaj Cafe


Cieszyn: Kocia Szajka zawładnęła miastem

fot. Rafał Soliński dla Tramwaj Cafe

Przy okazji premiery drugiej części detektywistycznej książki z barwnymi bohaterami z "Kociej Szajki", których przygody rozgrywają się w Cieszynie można było odnieść wrażenie, że Komandos, Lola, Morfeusz, bracia Piksel, Bronka i Poziomka zawładnęli miastem nad Olzą. Ciekawych wydarzeń i okazji do spotkania wydarzeń promujących książkę, jak również czytelnictwo wśród dzieci było bowiem w ostatnich dniach sporo.

Oficjalna premiera kocich przygód miała miejsce w środę, 16 czerwca jednak już wcześniej przedpremierowo można było zdobyć drugą część serii wraz z autografem autorki - Agaty Romaniuk. W bogatym programie znalazło się także odsłonięcie muralu poświęconego kocim bohaterom, który powstał wzdłuż Alei Oswalda Madeckiego, a także spotkania z czytelnikami cieszące się sporym zainteresowaniem. Jednym z takich spotkań było czytanie "Kociej Szajki" w wykonaniu autorki, które miało miejsce przed kawiarnią Tramwaj Cafe na trawniku z widokiem na Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

- Znana w Cieszynie i nie tylko Pani Wieczorynka zabrała nas w przyjemną podróż do świata kocich zagadek, które zainteresowały małe i duże dzieci zebrane przed Tramwaj Cafe - komentowali spotkanie z Agatą Romaniuk organizatorzy spotkania, a więc kawiarnia Tramwaj Cafe, fundacja Lokalsi oraz Fundacja Zielone Pojęcie.

Przypomnijmy, iż akcja książek z serii „Kocia Szajka” rozgrywa się w Cieszynie. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Inspiracją do powstania serii były bajki na zamówienie, opowiadane przez Agatę Romaniuk na fejsbukowej grupie Wieczorynka przez cały wiosenny lockdown 2020 roku. Autorka spełniała życzenia dzieci, improwizując opowieści wokół zgłoszonych jej tematów - przygody kotów Loli i Komandosa, okazały się tak wciągające, że musiała powstać z nich książka. Pierwsza część kocich przygód zatytułowana była: „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”. Aktualnie w przygotowaniu: jest trzeci tom, który ukaże się w październiku br., i nosić będzie tytuł „Kocia Szajka i napad na moście”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama