, niedziela 21 kwietnia 2024
Kąpielisko Miejskie w Cieszynie otwarte. Jakie zasady obowiązują na terenie basenu?
W sobotę, 19 czerwca otwarte zostało kąpielisko miejskie w Cieszynie.  fot: sport.cieszyn.plDodaj do Facebook

Kąpielisko Miejskie w Cieszynie otwarte. Jakie zasady obowiązują na terenie basenu?

ŁP
W sobotę, 19 czerwca otwarte zostało kąpielisko miejskie w Cieszynie. Korzystających z basenu przy Alei Łyska obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia, które wprowadzone zostały w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Jakie?

Basen miejski w Cieszynie czynny jest w godzinach od 9:30 do 19:30 (do 31 lipca) oraz w godzinach od 9:30 do 19:00 (od 1 do 31 sierpnia). Ceny za korzystanie z kąpieliska nie uległy zmianie, a więc bilet normalny, całodzienny kosztuje 8 zł, a ulgowy 5 zł. Szkolne grupy zorganizowane składające się z uczniów cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunów (minimum 10 osób) mogą zakupić bilet w specjalnej cenie tj. 4 zł za osobę. Po godz. 15:00 bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 4 zł. Od podanych cen obowiązuje 50% zniżka dla posiadaczy Cieszyńskiej Karty Dużej Rodziny.

Cennik korzystania z miejskiego kąpieliska w Cieszynie

Do skorzystania z biletów i karnetów ulgowych są uprawnieni uczniowie szkół: podstawowych, dziennych szkół ponadpodstawowych i dziennych szkół policealnych na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, a także studenci studiów dziennych do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji studenckiej; emeryci i renciści na podstawie stosownych dokumentów; posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz osoby niepełnosprawne o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na podstawie stosownych dokumentów. Dodatkowo w cenniku występują także "bilety ulgowe ekstra" w cenie 1 zł od osoby, z których skorzystać mogą dzieci w wieku do 6 lat; osoby niepełnosprawne o znacznym stopniu niepełnosprawności na podstawie stosownych dokumentów, wraz z 1 opiekunem oraz posiadacze tytułu Cieszyńskiego Olimpijczyka.

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 wprowadzone zostały dodatkowe zasady obowiązujące na terenie miejskiego kąpieliska, w których znalazły się zapisy mówiące m.in. o obowiązkowej dezynfekcji rąk przed wejściem na teren basenu; a także umożliwieniu korzystania z niego wyłącznie osobom, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19. Dodatkowo przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba, a w strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować 1,5 m odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp i skorzystanie z prysznica. Podczas pływania należy zachować dystans społeczny 1,5 m (za wyjątkiem osób wspólnie zamieszkujących). Na terenie kąpieliska obowiązuje także limit osób wynoszący 622 zgodnie, który nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz budynku (m.in. w toaletach) obowiązuje poruszanie się w maseczkach, a na terenie kąpieliska należy starać się zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dystansu społecznego. Osoby, które podczas przebywania na terenie miejskiego basenu nie będą stosować się do obowiązujących przepisów prawa mogą być wyproszona z obiektu bez zwrotu opłaty za wstęp.

Szczegółowe zasady funkcjonowania miejskiego kąpieliska w Cieszynie oraz cennik dostępne są tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tyle restrykcji,a kto będzie ich przestrzegania w tym tłumie pilnował i egzekwował?Brak konsekwencji ,jak zwykle.I zdrowego rozsądku!
Basen w Czeskim Cieszynie polecam.Tam króluje normalność.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama