, poniedziałek 24 czerwca 2024
Ruszyły prace przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie
W poniedziałek, 17 maja br., ruszyły prace polegające na zabezpieczeniu terenu budowy.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Ruszyły prace przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie

ŁP
Ruszyły prace przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie

Przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie ruszyły prace przy zabezpieczeniu terenu budowy. Prace w tym miejscu obejmować będą rozbiórkę budynku dawnej strażnicy, a następnie budowę nowego obiektu, który ma spełniać m.in. funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej.

Po zabezpieczeniu terenu, na którym znajduje się budynek byłej strażnicy, wykonawca przystąpi do prac wyburzeniowych. W miejscu "starej" Zamkowej 1 powstanie nowy obiekt spełniający funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej wraz z przestrzenią ekspozycyjną, z punktem widokowym oraz salą multimedialną do prezentacji materiałów poświęconych historii tramwaju cieszyńskiego. W jego najbliższym sąsiedztwie ma znaleźć się także replika dawnego cieszyńskiego tramwaju. Zgodnie z założeniem prace mają być wykonane w ciągu 15 miesięcy, a otwarcie nowego obiektu ma nastąpić najwcześniej w 2023 r.

Ostatnie dni charakterystycznego budynku przy moście Przyjaźni postanowili upamiętnić ostatni lokatorzy, którzy zachęcają do publikowania swoich historii i wspomnień. - Napisz, co chcesz powiedzieć na do widzenia Zamkowej 1! Może to być wspomnienie w formie tekstu, zdjęcia, rysunku, video – wszystkiego co kojarzy ci się z tym miejscem. Wspomnienie może być osobiste, zabawne, smutne, radosne, zaskakujące, śmieszne. Dodaj materiał w wydarzeniu lub na FB Zamkowa 1 z hasztagiem #nadowidzenia - czytamy w opisie wydarzenia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama