, wtorek 6 czerwca 2023
Proces ws. Szymona z Będzina: We wrześniu rodzice staną przed sądem
19 marca minęły trzy lata od znalezienia ciała Szymona, znajdującego się obok stawu hodowlanego, na obrzeżach Cieszyna. Wkrótce odpowiedzialni za zbrodnię, staną przed sądem.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Proces ws. Szymona z Będzina: We wrześniu rodzice staną przed sądem

AK
3 września ma ruszyć proces ws. śmierci niespełna dwuletniego Szymonka z Będzina. Za śmierć chłopca odpowiedzą przed sądem jego matka i ojciec.

Jak do tej pory w sprawie postawiono zarzuty dwóm osobom. Na matce, 40-letniej Beacie Ch. ciąży zarzut zabójstwa, za który grozi jej kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. Jej 41-letni konkubent Jarosław R., ojciec dziecka, jest podejrzany o nieudzielenie pomocy chłopcu. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Sprawa zagadkowej śmierci chłopczyka, którego zwłoki znaleziono wiosną 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna, niespodziewanie rozwiązana została w połowie czerwca. Chłopczyk nazywany "Jasiem z Cieszyna" okazał się Szymonem z Będzina. Rodzice po ponad dwóch latach poszukiwań zostali zatrzymani i aresztowani. Media obiegła informacja, że do zwrotu w sprawie doszło dzięki anonimowej informacji od sąsiadki, która zatelefonowała do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatrzymano rodziców chłopca i wszczęto przeciw nim postępowanie. Od tego czasu przebywają w areszcie. Początkiem września rusza proces.

Prokuratorzy ustalili, że chłopiec został wielokrotnie uderzony przez ojca, w wyniku czego doszło do pęknięcia jelita cienkiego dziecka. Dziecko umierało trzy dni. Po uderzeniu w brzuch jego stan pogarszał się.

Jak do tej pory rodzice Szymona nie przyznają się do zabójstwa. Wzajemnie obciążają się winą. Przyznają się natomiast, że składali fałszywe oświadczenia i wyłudzali pieniądze. Oboje zostali zbadani przez biegłych. Są w pełni poczytalni. - Bielscy śledczy wnioskują w akcie oskarżenia o przesłuchanie przed sądem 36 świadków - podaje TVN24.

19 marca minęły trzy lata od znalezienia ciała Szymona, znajdującego się obok stawu hodowlanego, na obrzeżach Cieszyna. W śledztwie przesłuchano 196 świadków i uzyskano łącznie 8 opinii sądowo-medycznych, kryminalistycznych, psychologicznych i psychiatrycznych. Wkrótce odpowiedzialni za zbrodnię, staną przed sądem.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Poraża tempo naszego wymiaru sprawiedliwości. Te kanalie powinny gnić w lochach a nie fundować im proces, który będzie wlókł się miesiącami i to z naszych podatków.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama