, wtorek 6 czerwca 2023
Kolejny raz przedłużono śledztwo w sprawie zabójstwa Szymona z Będzina
19 marca minęły trzy lata od znalezienia ciała Szymona, znajdującego się obok stawu hodowlanego na obrzeżach Cieszyna. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Kolejny raz przedłużono śledztwo w sprawie zabójstwa Szymona z Będzina

SM
Prokurator Apelacyjny w Katowicach przedłużył do 23 lipca śledztwo w sprawie zabójstwa Szymona z Będzina. Wniosek dotyczący przedłużenia tymczasowego aresztowania wobec obojga podejrzanych, katowicka prokuratura rozpatrzy w środę, 12 czerwca. To kolejny raz kiedy prokurator decyduje się o wydłużeniu śledztwa w tej sprawie. Kiedy można spodziewać się jej finału?

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 2012 roku bielska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci chłopca, gdyż nie wykryto sprawców. Półtora miesiąca później, anonimowy telefon do będzińskiego MOPS okazał się przełomem w sprawie. Osoba przedstawiająca się jako sąsiadka poinformowała, że od dawna nie widziała jednego z dzieci sąsiadów. O sprawie została powiadomiona policja, która kilka dni później zatrzymała Beatę Ch. i jej konkubenta Jarosława R. W połowie września 2012 roku katowicka prokuratura apelacyjna przedłużyła do końca roku śledztwo dotyczące zabójstwa Szymona z Będzina. Na początku listopada ubiegłego roku, w okolicach stawów na obrzeżach Cieszyna, odbyła się wizja lokalna z udziałem matki Szymona z Będzina. Pod koniec roku katowicka prokuratura po raz kolejny przedłużyła śledztwo, tym razem do końca marca 2013 roku. Przed upływem tego terminu kolejny wniosek spowodował przedłużenie śledztwa do 3 czerwca. Teraz śledztwo w opisanej sprawie zostało przedłużone do 23 lipca i jak informuje nasz portal Małgorzata Borkowska, rzecznika bielskiej prokuratury, do tego czasu sprawa zostanie zakończona przez prokuraturę.

Jak do tej pory w sprawie postawiono zarzuty dwóm osobom. Na matce, 40-letniej Beacie Ch. ciąży zarzut zabójstwa, za który grozi jej kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. Jej 41-letni konkubent Jarosław R., ojciec dziecka, jest podejrzany o nieudzielenie pomocy chłopcu. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

19 marca minęły trzy lata od znalezienia ciała Szymona, znajdującego się obok stawu hodowlanego, na obrzeżach Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama