, wtorek 23 kwietnia 2024
Powiat: Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe
Strażacy prowadzą działania polegające głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, posesji i dróg.  fot: red.GCDodaj do Facebook

Powiat: Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

red.mat.pras.
We wtorek, 13.10.2020 r. o godz. 17:00 Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski Zarządzeniem nr 6 wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskim, cieszyńskim, wodzisławskim, raciborskim oraz żywieckim.

Po intensywnych opadach deszczu doszło do lokalnych podtopień. Rzeki przekroczyły stany alarmowe i ostrzegawcze.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, we wtorek do godz. 19.00 straż pożarna interweniowała 166 razy w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najwięcej – 20 interwencji – odnotowano w Bielsku-Białej, w Cieszynie było ich 18, w Żywcu – 17, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i Rybniku – po 10. 27 spośród tych zdarzeń to efekt działania silnego wiatru.

Strażacy prowadzą działania polegające głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, posesji i dróg. Interweniują także przy udrażnianiu studzienek i przepustów wodnych oraz usuwaniu przewróconych przez wiatr drzew.

Ostrzeżenie IMGW o intensywnych opadach obowiązuje od poniedziałku 12 października.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama