, poniedziałek 11 grudnia 2023
Zamknięte szkoły, restauracje, bary i kawiarnie
W przypadku gastronomii możliwe będzie jedynie prowadzenie sprzedaży na wynos i do godz. 20:00 - zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi na przestrzeni ostatnich dni. fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Zamknięte szkoły, restauracje, bary i kawiarnie

MM
O północy z 13 na 14 października w Czechach obowiązywać będą nowe restrykcje mające na celu ograniczenie liczby zakażeń koronawirusem. W tym celu czeski rząd wprowadza zdalną naukę w szkołach, zamyka restauracje, bary i kawiarnie oraz ogranicza do 6 liczbę osób, które mogą uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich lub służbowych.

W systemie czeskiej edukacji zapowiadane ograniczenia nie będą obejmowały jedynie przedszkoli, a zdalna edukacja ma obowiązywać minimalnie do 1 listopada. Zamknięcie lokali gastronomicznych oraz ograniczenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w spotkaniach obowiązywać będzie do 3 listopada. W przypadku gastronomii możliwe będzie jedynie prowadzenie sprzedaży na wynos i do godz. 20:00 - zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi na przestrzeni ostatnich dni.

Czeski rząd zapowiedział także obowiązek zakrywania ust i nosa na przystankach komunikacji publicznej, dworcach i poczekalniach. Od środy nie będzie można także spożywać alkoholu w miejscach publicznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama