, piątek 14 czerwca 2024
Od 10 października w całej Polsce będzie obowiązywała żółta strefa
Jak poinformował Mateusz Morawiecki - od 10 października strefa żółta obowiązywać będzie na terenie całej Polski! W związku z aktualną sytuacją epidemiczną resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Od 10 października w całej Polsce będzie obowiązywała żółta strefa

UM
Od 10 października w całej Polsce obowiązywać będzie strefa żółta. Premier Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w czwartek 8 października aktualne rozporządzenia w walce z COVID-19.

Jak poinformował Mateusz Morawiecki - od 10 października strefa żółta obowiązywać będzie na terenie całej Polski! W związku z aktualną sytuacją epidemiczną resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Od 10 października strefa żółta w całej Polsce

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również w żółtej. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach, parkach i na plażach.
Strefa żółta rozszerzona zostaje na cały kraj. Zatem te obostrzenia obowiązują wszędzie. Oznacza to, obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych, komunikacji, ograniczona zostaje także ilość uczestników wydarzeń i imprez kulturalnych.

Restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i w zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, w żółtej do 75 osób.

- Dzisiaj cała Europa jest w żółtej strefie, a surowe restrykcje wprowadzają kolejno inne kraje- mówił na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki.

MZ zapowiada też m.in., że każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał – na żądanie policji lub straży gminnej – okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo w głębokim.

Premier zaapelował również o szczególną opiekę osób starszych.

- Chrońmy życie naszych seniorów, czyli mam i dziadków. Zachęcam do pozostania w domu i ograniczonych kontaktów. Apelujemy zatem o dystans i maseczki, co sprawdziło się przy okazji walki z koronawirusem na wiosnę- mówił Morawiecki.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama