, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Powiat: Miejsca zakwaterowania dla uchodźców
Od środy, 2 marca Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że Powiat dysponuje możliwością kierowania cudzoziemców w Górkach Wielkich (140 osób), Ustroniu (562 osoby), Wiśle (196 osób), Cieszynie (105 osób) oraz Istebnej (225 osób). fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Powiat: Miejsca zakwaterowania dla uchodźców

REDAKCJA
Na terenie powiatu cieszyńskiego istnieje obecnie możliwość zapewnienia zakwaterowania dla ponad 1,2 tys. uchodźców z Ukrainy. W chwili obecnej na terenie powiatu znajduje się około 250-300 uchodźców, jednak liczba ta stale rośnie. Jak pomóc w znalezieniu schronienia osobom potrzebującym, uciekającym przez wojną?

Od środy, 2 marca Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że Powiat dysponuje możliwością zakwaterowania cudzoziemców w Górkach Wielkich (140 osób), Ustroniu (562 osoby), Wiśle (196 osób), Cieszynie (105 osób) oraz Istebnej (225 osób). Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zakwaterowania z całodobowym wyżywieniem, pomocą doraźną i psychologiczną można uzyskać pod numerami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie (w godzinach pracy Starostwa): 33 47 77 224 oraz 33 47 77 225, a także 782 311 758, 534 967 026, 534 719 580 (po godzinach pracy Starostwa).

Na stronie Starostwa Powiatowego w Cieszynie umieszczona została specjalna zakładka "WSPARCIE DLA UKRAINY". Znajdują się w niej m.in. informacje na temat nieodpłatnej pomocy uchodźcom, informacje na temat zbiórki darów prowadzonej przez powiatowy punkt zbiórki, kontakt dla osób, które chcą zaoferować pomoc uchodźcom, a także mapa ofert zakwaterowania umożliwiająca m.in. dopisanie własnych ofert przyjęcia uchodźców pod swój dach. Co ważne, osoby, które pomagają uchodźcom "na własną rękę", goszcząc ich w swoich prywatnych domach, na ten moment nie mogą liczyć na refinansowanie kosztów pobytu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama