, niedziela 19 maja 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Niepełnosprawność w niebezpiecznych czasach
Część Ukraińskiej społeczności to osoby z niepełnosprawnościami i to z myślą o niech na jednym z portali społecznościowych rodzice, których pociechy są niepełnosprawne postanowili zrealizować zbiórkę sprzętu ułatwiającego rehabilitację oraz codzienne życie. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Niepełnosprawność w niebezpiecznych czasach

IWONA WŁODARCZYK
Wydarzenia, które są udziałem naszych Ukraińskich sąsiadów śledzą wszyscy Polacy. Od zawsze mieszkańcy naszego kraju na wiadomość o toczących się wojnach czy kataklizmach reagują tak samo, a mianowicie starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W odpowiedzi na ukazujące się w mediach informacje o ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę natychmiast zostały uruchomione różne formy wsparcia.

Organizowane są zbiórki niezbędnych do życia artykułów między innymi takich jak odzież, środki higieny osobistej, leki czy żywność. Szukający w Polsce schronienia otrzymują zakwaterowanie od władz miast, lecz również prywatne osoby zapewniają im lokale, w których będą mogli zamieszkać.

Część Ukraińskiej społeczności to osoby z niepełnosprawnościami i to z myślą o niech na jednym z portali społecznościowych rodzice, których pociechy są niepełnosprawne postanowili zrealizować zbiórkę sprzętu ułatwiającego rehabilitację oraz codzienne życie. Dla każdego wyjazd w nieznane jest wielkim wyzwaniem, jednak trudno sobie wyobrazić co przeżywają niepełnosprawni, którzy zdani są na pomoc drugiego człowieka, bez której nie mają szans na samodzielne opuszczenie kraju, a co za tym idzie ratowanie własnego życia.
Wojny poza śmiercią oraz zniszczeniami pozostawiają po sobie rzesze osób, które pozbawione są zdrowia i do końca życia ich udziałem jest niepełnosprawność.

O ile obecnie chętnych do pomocy nie brakuje to trzeba pamiętać, że takie wsparcie będzie niezbędne nie tylko przez miesiąc czy dwa, lecz dużo dłużej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama