, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn gotowy nieść pomoc Ukraińcom
W geście solidarności z Ukrainą na Ratuszu wywieszone zostały ukraińskie flagi. fot: fb/StaszkiewiczGabrielaDodaj do Facebook

Cieszyn gotowy nieść pomoc Ukraińcom

REDAKCJA
Urząd Miejski w Cieszynie oraz Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego analizują możliwości zaangażowania się w pomoc na rzecz społeczności ukraińskiej. W pierwszej kolejności włodarze miasta chcą dotrzeć do obywateli Ukrainy, którzy żyją w Cieszynie i chcą tutaj sprowadzić swoje rodziny z ojczyzny, gdzie aktualnie toczy się wojna.

Przygotowując się do zaangażowania mieszkańców Cieszyna do niesienia pomocy na rzecz społeczności ukraińskiej, już dziś uruchomiony został specjalny adres mailowy: ukraina@um.cieszyn.pl, administrowany będzie przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ma on na celu zebranie informacji od mieszkańców Cieszyna, którzy w miarę potrzeby zainteresowani będą np. wolontariatem lub będą mogli zaoferowań zakwaterowanie, wsparcie psychologiczne, pomoc jako tłumacz. Swoją chęć wsparcia i pomocy mogą zgłaszać także przedsiębiorcy. Ważne, by w przypadku zaoferowania pomocy zostawić na siebie dane kontaktowe umożliwiające szybkie podjęcie działań koordynowanych przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Jak informuje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, już teraz prowadzona jest zbiórka rzeczy materialnych, w tym m.in. środków czystości ze szczególnym uwzględnieniem produktów pielęgnacyjnych dla małych dzieci, a także żywności. W przypadku żywności przyjmowana będzie żywność z długim terminem przydatności, najlepiej konserw lub w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Produkty takie można dostarczyć do siedziby Straż Miejska w Cieszynie przy ul. Limanowskiego 7.

W najbliższym czasie wsparcie psychologiczne udzielone zostanie obywatelom Ukrainy, którzy żyją w Cieszynie. - W naszych szkołach uczy się ponad 40 ukraińskich dzieci. Im po powrocie z ferii do szkoły zostanie udzielone w pierwszej kolejności wsparcie psychologiczne - informuje burmistrz Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama