Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego najczęściej w województwie zapadają na nowotwory złośliweAkcja, która będzie trwała od 9 do 13 kwietnia, organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. - To kilka dni podczas których, mieszkańcy naszego regionu będą szczególnie zachęcani do zatroszczenia się o swoje zdrowie, zdrowie swoich rodzin i przyjaciół - mówi Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Organizatorzy akcji zwracają uwagę, że w województwie śląskim stale rośnie ilość zgonów z powodu nowotworów. W ciągu ostatnich 10 lat ilość zarejestrowanych zgonów zwiększyła się o prawie 20 proc. Według danych Centrum Onkologii w Gliwicach powiat cieszyński zajmuje niechlubne pierwsze miejsce pod względem zachorowań na nowotwory złośliwe wśród wszystkich powiatów województwa śląskiego. Wśród najczęściej rejestrowanych zachorowań występują nowotwory piersi, narządów rodnych, układu pokarmowego oraz płuc. W ramach "Tygodnia ze Zdrowiem" dla pierwszych pięciu pań, które wykonają badania mammograficzne oraz cytologiczne, czekają specjalne upominki. Specjaliści będą również uczulać mieszkańców naszego regionu na choroby jelita grubego. Z tej okazji przygotowano cykl wykładów na temat odżywiania oraz profilaktyki i leczenia raka jelita grubego. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w zabawie prozdrowotnej "Zdrowie juniora". Wszystkie szczegóły dotyczące akcji "Tydzień ze Zdrowiem" w Szpitalu Śląskim w Cieszynie można znaleźć tutaj.
|
reklama
|
Powiem krótko lekko wymijająco - ludzie żenią się między sobą, stąd genetycznie są zbyt blisko spokrewnieni a to powoduje różne choroby, powikłania czy nowotwory. Tak było od dawien dawna właśnie cieszyńskim......
Proponuję Szpitalowi zamiast "Tygodnia dla zdrowia zorganizować "365 dni dla zdrowia"!
Faktem jest, że oddychamy syfem o którym nie śniło się filozofom....Jemy śmieci. Harujemy jak woły. A tak na marginesie - w ramach programu organizowanego przez cieszyński szpital, proponuję wydrukować mapę, żeby pacjent onkologiczny wiedział, jak trafić do poradni specjalistycznej, która jest baaardzo sprytnie schowana i w żaden sposób nieoznakowana. Kto był - ten wie ;)
I znowu leczenie skutków, a zupełny brak szukania powodów. Typowe dla naszego społeczeństwa. Oczywiście leczyć też trzeba ale to powinno być tak naturalne, że nie powinno się z tego robić wielkie halo. Jakie są powody takiej sytuacji, czy to może huta w Trzyńcu, czy może ci bandyci, którzy palą śmieci, "muł" i inne pochodne? Trzeba sprawdzić i zlikwidować, a nie siedzieć, drogie urzędasy za biurkiem i filozofować.
Zanim coś napiszesz to dwa razy pomyśl (o ile masz czym) i nie obrażąj uczciwych ludzi. A pomyślałeś geniuszu dlaczego ludzie palą mułem a nie gazem? Pewnie lubią babrać się z popiołem, dżwigać ciężkie wiadra zamiast ustawic sobie komfortową temperaturę na regulatorze. Normalnie pasjonaci, no nie?
znam takich "pasjonatow" ktorych stac na uzywanie gazu do celow grzewczych ,a i tak pala mulem.Roznie to jest.Mysle,ze zle to mamy w naszym kraju zorganizowane.
święta prawda - należy szukać przyczyn i je skutecznie likwidować, ale u nas wszyscy bezradnie rozkładają ręce nawet kiedy zgłosi się na policję czy straż miejską, że ktoś z komina truje !!! nie mówiąc już o Trzyńcu i "polityce" naszych sąsiadów zza Olzy, którzy jakoby filtry na kominach mają, tylko jakoś tego nie widać i nie czuć.
Kiedyś w serialu "Daleko od noszy" Dr. Kidler powiedział do ordynatora tekstem- "ale panie ordynatorze tu nie jest Cieszyn, tu się leczy ludzi!." Ps. Taka sugestia mówi jedno o Cieszyńskim podejściu do leczenia w Cieszyńskim szpitalu.
Dodaj komentarz