, niedziela 19 maja 2024
Mieszkańcy Podgórza zdecydowali. Powstanie mural z cieszyńskim tramwajem
Mural powstanie w ramach projektu "Ścianą w SMOG" dofinansowanego przez fundację BGK w programie "Moja Mała Ojczyzna". Ilustracja na zdjęciu jest poglądowa. Projekt graficzny muralu zostanie wykonany na kolejnym etapie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mieszkańcy Podgórza zdecydowali. Powstanie mural z cieszyńskim tramwajem

REDAKCJA
Mieszkańcy osiedla Podgórze w Cieszynie wybrali temat "antysmogowego" muralu, który powstanie na bloku przy ul. Brożka 19. Blisko połowa oddanych głosów oddana została na cieszyński tramwaj.

W głosowaniu, które zakończyło się 28 lutego, mieszkańcy bloków przy ul. Brożka 19 i Brożka 21-25 mieli do wyboru trzy zaproponowane przez Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji motywy. Pierwszy odnosił się do postaci Gustawa Morcinka, druga propozycja związana była z postacią Gwido Langera, a ostatnia dotyczyła cieszyńskiego tramwaju. - Ogłaszamy wyniki plebiscytu na temat muralu, który zostanie wykonany w Cieszynie, na osiedlu Podgórze II, na elewacji bloku przy ul. Brożka 19. Gustaw Morcinek - 34% głosów, Guido Langer - 21% głosów, tramwaj cieszyński - 45% głosów - poinformowała Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka, która na mural pozyskała środki w ramach projektu "Ścianą w SMOG" dofinansowanego przez fundację BGK w programie "Moja Mała Ojczyzna" i dodaje, że będzie on wykonany farbą o właściwościach fotokatalitycznych, a więc produkowanych na bazie naturalnych składników, która dzięki zawartości dwutlenku tytanu wykazuje niezwykłe właściwości. Reakcja fotokatalityczna daje bowiem efekt neutralizacji zanieczyszczeń.

Mural powstanie jeszcze w tym roku, w okolicach maja, a jego ostateczny projekt graficzny zostanie jeszcze dopracowany.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama