, czwartek 25 lipca 2024
Polaniarze w wykonaniu Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego
Spektakl "Polaniarze" wystawiony zostanie w środę, 2 marca godz 19:00 w dawnym Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Polaniarze w wykonaniu Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego

REDAKCJA
Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego zaprasza na spektakl "Polaniarze", który wystawiony zostanie dziś tj. w poniedziałek, 28 lutego oraz w środę, 2 marca godz 19:00 w dawnym Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich.

"Polaniarze" to rezultat wieloletniej pracy Bogusława Słupczyńskiego nad zagadnieniem polaniarstwa w Beskidach, obecności tam grupy społecznej zajmującej się swoistą i ciężką formą agrokultury górskiej. Polaniarskie życie to dla twórców spektaklu pretekst do opowieści o Polsce XX wieku, o roli mężczyzny, o prawdziwej pracy i beznadziejności ludzkich usiłowań, o trudnej historii, która staje się życiowym fatum. Ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno prawdziwej.

- Spektakl jest wykonywany w surowych, "wiejskich" warunkach, dlatego prosimy o ciepłe ubranie się - informują twórcy i dodają, że przed spektaklem będzie miało miejsce wprowadzenie do zagadnień kulturowych i historycznych polaniarstwa, a po spektaklu będzie miało miejsce poczęstunek i rozmowa z twórcami.

Praca Studia Sztuki jest kontynuacją nieistniejącego Teatru CST z Cieszyna, a w swoim stylu wykonawczym pełna jest ruchowej, sytuacyjnej dynamiki, symboliki, mocnego, bezkompromisowego tekstu i głęboko ludzkiego wyrazu. W spektaklu udział biorą: Krzysztof Cis, Tomasz Majorek oraz Bogusław Słupczyński. Bilety na spektakl są do kupienia tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama