, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Koronawirus: Rośnie liczba zakażeń
W Powiecie Cieszyńskim odnotowano 73 przypadki nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Dzisiaj również 533 osoby zostały skierowane na kwarantannę. fot: pexels.plDodaj do Facebook

Koronawirus: Rośnie liczba zakażeń

UM
21 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy przyrost zakażeń od początku epidemii. W ciągu ostatniej doby wykonano 59,3 tys. testów. W Powiecie Cieszyńskim odnotowano 73 przypadki nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Resort zdrowia potwierdził w środę, 21 października, 10 040 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przekazano także informację o śmierci 130 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Podano, że 13 osób zmarło z powodu COVID-19. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Łącznie w Polsce od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 202 579 osób, a 3851 zmarło. W szpitalach, w związku z zakażeniem przebywa 9439 pacjentów.

Raport Sanepidu dotyczący stanu w Powiecie Cieszyńskim:

 • Według raportu Sanepidu w dniu 21 października potwierdzono wynikiem dodatnim 73 zakażeń koronawirusem.
 • Zmarł również mieszkaniec Zebrzydowic zakażony SARS- COV-2. Do tej pory w naszym powiecie z powodu koronawirusa odnotowano 64 zgony.
 • W Powiecie Cieszyńskim na kwarantannę domową skierowano 533 mieszkańców.

  Wysoka liczba osób skierowanych na kwarantannę to wynik zakażeń wykrytych w szkołach. Ze względu na kontakt z zakażonym z zajęć wyłączono poszczególne klasy i rodziny uczniów. (Chybie SP1, SP Kończyce Małe i Zebrzydowice, Cieszyn: KSP, SP6, SP4, Przedszkole „Bajlandia”, Przedszkole nr 20, Żłobek „Oxford”, Koniaków SP1, Jaworzynka SP1, Istebna ZSZ, Skoczów Przedszkole nr 2, Przedszkole w Ogrodzonej)

 • Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 59 osób.
 • Łącznie, w Powiecie Cieszyńskim, w wyniku badań laboratoryjnych do tej pory potwierdzono 2353 przypadków zakażeń.
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama