, niedziela 25 luty 2024
Potrzebna pomoc w Domu Opieki „Emaus”
W ostatnim czasie u pensjonariuszy i opiekunów stwierdzono kilkadziesiąt zakażeń korona wirusem. Zakażeni seniorzy zostali odizolowani na terenie ośrodka. Ze względu na trudną sytuację „Emaus” poszukuje osoby z wykształceniem pielęgniarskim oraz wolontariuszy.  fot: DPS "Emaus"Dodaj do Facebook

Potrzebna pomoc w Domu Opieki „Emaus”

red.mat.pras.
W DPS w Dzięgielowie na terenie Gminy Goleszów przebywa 89 osób. W ostatnim czasie u pensjonariuszy i opiekunów stwierdzono kilkadziesiąt zakażeń korona wirusem. Zakażeni seniorzy zostali odizolowani na terenie ośrodka. Ze względu na trudną sytuację „Emaus” poszukuje osoby z wykształceniem pielęgniarskim oraz wolontariuszy.

Bp Adrian Korczago apeluje o pomoc:

„W imieniu Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc. W ostatnich dniach dyrekcja i pracownicy mierzą się z wyzwaniem zapewnienia odpowiedniej opieki swoim pensjonariuszom. Z jednej strony wynika to z faktu, że część pensjonariuszy zachorowała na COVID-19, z drugiej strony z braków kadrowych.

Poszukujemy osób z wykształceniem pielęgniarskim, które byłyby w stanie poświęcić godzinę w trakcie dnia, by pomóc w typowo medycznych kwestiach w strefie czystej (niezakażonej) np. w przekazywaniu lekarstw, robieniu iniekcji.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy byliby gotowi pomóc w karmieniu i opiece higienicznej pensjonariuszy w strefie czystej.

Poszukujemy również wolontariuszy/pielęgniarzy, którzy zdecydowaliby się na dobrowolną kwarantannę spędzając tydzień w Domu Opieki i towarzysząc chorującym na COVID-19 pensjonariuszom.”

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrektor Domu Opieki Kariną Cieślar pod numerem telefonu: 33 852 97 12 lub mailowo: sekretariat@edoemaus.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama