, piątek 21 czerwca 2024
Cieszyn: "Społeczna strategia rozwoju oświaty..."
Zespół Szkoły cieszy-n przygotował gotowe, poparte dobrymi praktykami z innych miast, sposoby realizacji celów strategicznych - czyli pokazał, jak realnie i z powodzeniem można zmienić edukację w Cieszynie na lepsze. fot: K.CieszyńskaDodaj do Facebook

Cieszyn: "Społeczna strategia rozwoju oświaty..."

Krystyna Cieszyńska
Powoli dobiegają końca spotkania w sprawie dokumentu "Strategii rozwoju oświaty dla miasta Cieszyna na lata 2021-2026" organizowane w szkołach przez Urząd Miasta. Termin nadsyłania uwag do strategii został przedłużony nowym rozporządzeniem burmistrzyni do końca lutego ze względu na planowane spotkanie w wybranym przedszkolu w Cieszynie oraz "konsultacje" online, które odbyły się w środę (26.01) za pomocą platformy Teams.

Nieformalna grupa zajmująca się tematem edukacji w Cieszynie - Szkoła cieszy-n, opublikowała na swoim profilu facebookowym stworzoną przez siebie "Społeczną strategię rozwoju oświaty dla miasta Cieszyna na lata 2021-2026."

Członkinie Szkoły cieszy-n o swojej inicjatywie opracowania społecznej strategii piszą:

"Pomysł na opracowanie "Społecznej strategii rozwoju oświaty dla miasta Cieszyna na lata 2021-2026" wyniknął z naszej niezgody i sprzeciwu wobec proponowanych rozwiązań i planowanych oszczędności, naszej wiedzy, doświadczeń zawodowych i rodzicielskich, gotowości do pracy nad zmianą polskiej edukacji na lepsze, głębokiego, płynącego z serca i głowy przekonania, że nie ma nic ważniejszego niż edukacja młodych ludzi."

We wstępie do społecznej strategii Szkoły cieszy-n czytamy również, iż jest ona oparta o wizję, misję i cele strategiczne dokumentu Strategii, stworzonego przez zewnętrzną firmę Vulcan Sp. z o. o. z Wrocławia na zlecenie miasta, a "rozszerzeniu, zmianie, przeformułowaniu, dookreśleniu podlegały misja, cele operacyjne i wskaźniki realizacji celu, a także informacja o podmiotach realizujących cele."

Zespół Szkoły cieszy-n przygotował gotowe, poparte dobrymi praktykami z innych miast, sposoby realizacji celów strategicznych - czyli pokazał, jak realnie i z powodzeniem można zmienić edukację w Cieszynie na lepsze.

"Społeczna strategia rozwoju oświaty dla miasta Cieszyna na lata 2021-2026" powstała podczas wewnętrznego warsztatu grupy, który odbył się 16 stycznia 2022 roku, poprzedzonego wielomiesięcznymi dyskusjami, spotkaniami z specjalistami, szkoleniami i webinarami.

Wiceburmistrz Cieszyna, Krzysztof Kasztura, przyznał podczas ostatnich "konsultacji" online, iż częściowo zapoznał się już z propozycją Szkoły cieszy-n, a nawet odnajduje w niej rozwiązania bliskie także władzom miasta.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że dalsze procedowanie dokumentu Strategii uwzględni ten jakże ważny głos obywatelski Szkoły cieszy-n, dzięki czemu cieszyńska edukacja będzie mogła zmieniać się na lepsze, tak, by wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich grup społecznych, których bezpośrednio dotyczy: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz kadr zarządzających oświatą.

Treść "Społecznej strategii rozwoju oświaty dla miasta Cieszyna na lata 2021-2026" jest dostępna na portalu społecznościowym Facebook oraz na profilu Szkoła Cieszy-n.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama