, poniedziałek 15 lipca 2024
Kontrole autokarów podczas ferii zimowych
W najbliższy weekend w całym kraju rozpoczynają się ferie zimowe. Na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów, w tym większa ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku.  fot: fot. Rafał Domagała/KPP CieszynDodaj do Facebook

Kontrole autokarów podczas ferii zimowych

REDAKCJA
Od 17 stycznia w kilku województwach trwają ferie zimowe. Na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów, w tym większa ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Cieszyńska policja zachęca do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zgłoszenia kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszą na ferie.

W okresie ferii zimowych prowadzone będą wzmożone kontrole drogowe, podczas których policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Podobne kontrole będą przeprowadzane nie tylko na głównych trasach, ale też w samych miejscowościach wypoczynkowych.

Dodatkowo organizatorzy zimowego wypoczynku, jak również rodzice mają możliwość skierowania policjantów do sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem powiadomić właściwą miejscowo jednostkę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli. Zgłoszenie należy kierować do odpowiedniej jednostki policji skąd planowany jest wyjazd autokaru. W trakcie zgłoszenia należy podać datę i godzinę wyjazdu, a także liczbę autokarów. Kierowca autokaru powinien podjechać dwie lub minimum godzinę przed planowanym odjazdem w miejsce kontroli. Na terenie powiatu cieszyńskiego zgłoszenia przyjmuje Komenda Powiatowa Policji pod numerami telefonów: 47 857 35 26 oraz 47 857 35 12, a miejscem gdzie prowadzone będą kontrole w Cieszynie jest teren parkingu przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów "AUTOTEST", przy ulicy Frysztackiej 104. - Aby nie powielać wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się zgłaszających do wydelegowania osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli - apeluje policja.

Dodatkowo na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl każdy może sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych i wycieczkowych może dokonać także każdy rodzic. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny i dowiedzieć się, czy autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, jaka jest dopuszczalna liczba miejsc w danym pojeździe oraz, czy nie figuruje on jako pojazd wyrejestrowany lub skradziony.

Bezpieczne Ferie 2022

Do 28 lutego na terenie województwa śląskiego trwać będzie akcja „Bezpieczne Ferie 2022”. Celem kampanii jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także wszystkim osobom przebywającym na terenie naszego województwa. W czasie jej trwania państwowe służby i inspekcje działające na terenie województwa śląskiego, będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa. Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił też całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze: 32 20 77 077 Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama