, wtorek 24 maja 2022
Nowe przedszkole w Cieszynie
Dzięki staraniom i wielkiej determinacji Moniki Serafin i Anny Hoffmann-Bali powstało przedszkole w historycznym miejscu Cieszyna, gdzie kiedyś mieściła się “cieszyńska arkadia” założona przez ks. Leopolda Szersznika. fot: FJDDodaj do Facebook

Nowe przedszkole w Cieszynie

FJD
Nowe przedszkole w Cieszynie


Nowe przedszkole w Cieszynie


Nowe przedszkole w Cieszynie

Cieszyn wzbogacił się o nową placówkę przedszkolną, która mieści się przy ulicy Czarny Chodnik 21. Jest to placówka, która będzie realizowała ideę wychowania i edukacji Marii Montessori uzupełnioną uwarunkowaniami współczesnego świata.

Dzięki staraniom i wielkiej determinacji Moniki Serafin i Anny Hoffmann-Bali powstało przedszkole w historycznym miejscu Cieszyna, gdzie kiedyś mieściła się “cieszyńska arkadia” założona przez ks. Leopolda Szersznika. Ten punkt przedszkolny jest kontynuacją już wcześniej powstałego w roku 2019 Punktum Montessori w pomieszczeniach zabytkowego zamku na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie, który okazał się niewystarczający na potrzeby naszego miasta.

Tego typu przedszkola stawiają sobie za cel pomoc dzieciom w osiąganiu szeroko rozumianej samodzielności i radzeniu sobie w życiu, a idea edukacji zapoczątkowanej i stosowanej przez Marię Montessori to właśnie bardzo ułatwia. Podstawą jest między innymi wiara w naturalną chęć uczenia się każdego dziecka oraz w potencjał jakie każde z nich w sobie posiada. Dzieci wychowywane w takim środowisku same narzucają sobie tempo poznawania świata oraz zauważą swoje słabości a także potrafią dostrzec swoją wartość i niepowtarzalność. Będą także potrafiły widzieć i szanować inne cechy u otaczających ich ludzi.

Fundacja, która jest inicjatorem tego przedsięwzięcia działa jako przedsiębiorstwo ekonomii społecznej. Te nowe grupy przedszkolne będą miały autorską kuchnię w której powstały nowe miejsca pracy w ramach projektu “OWES obszaru bielskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama