, środa 24 lipca 2024
Bociany zadomowiły się w Ustroniu, tym samym w regionie zawitała wiosna
Bociany najchętniej zajmują swoje ubiegłoroczne gniazda. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Bociany zadomowiły się w Ustroniu, tym samym w regionie zawitała wiosna

BŚ/ mat. pras.
Pierwszy bocian przyleciał do ustrońskiego gniazda wczoraj, 3 kwietnia, o godz. 14.20. Zdarzenie zarejestrowała kamera, która jest zamontowana przy gnieździe od 2007 roku.

Wczoraj, 3 kwietnia, do ustrońskiego gniazda przyleciał długo wyczekiwany bocian. - Ptak przybył dziś o godz. 14.20 i zaklekotał na powitanie. To wydarzenie, jak i wszystkie inne wydarzenia w bocianim gnieździe w Ustroniu śledzą Internauci z całego świata - informuje Monika Ewa Kosińska, koordynatorka projektu "Bociany Integrują".

Bociany najchętniej zajmują swoje ubiegłoroczne gniazda, w którym tylko naprawiają szkody powstałe w czasie zimy. Bocianie "mieszkania" użytkowane są przez wiele lat i przez wiele pokoleń. Co roku powstają także nowe bocianie domy.

Ptaki przylatują do Ustronia z Afryki, codziennie mają do przemierzenia ok. 250 km w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Sporo z nich, ok. 30 proc., ginie po drodze. Odloty bocianów rozpoczną się sierpniu.

Podgląd bocianiego gniazda realizowany jest w ramach Projektu "Bociany Integrują". Ptaki można podglądać przez 24 godziny na dobę na stronie projektu www.bociany.edu.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama