, niedziela 27 listopada 2022
Reagan, czyli uciekinier recydywista
Regan, czyli bielik amerykański mieszka w ustrońskim Parku Niespodzianek od 2003 roku. fot. lesnypark.pl Dodaj do Facebook

Reagan, czyli uciekinier recydywista

JM
Podczas środowego pokazu lotów ptaków drapieżnych z Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu uciekł Regan, czyli bielik amerykański. Już po raz kolejny w trakcie kilkuletniego pobytu w parku.
Reagan to jeden z dwóch bielików amerykańskich i największy ptak drapieżny, jaki można podziwiać podczas codziennych pokazów lotów. Jego rozpiętość skrzydeł wynosi 2 metry, długość ciała metr, a waga 4 kilogramy. - Większy w naszym parku jest tylko orzeł przedni, który jednak nie występuje podczas pokazów - mówi Paweł Machnowski, dyrektor parku.

W środę, 3 sierpnia, podczas popołudniowego pokazu, Reagan (orzeł jest potomkiem pary bielików, które do Europy w latach 80-tych przywiózł sam prezydent USA Ronald Reagan i stąd jego imię) ku zaskoczeniu sokolników oraz zgromadzonej publiczności odleciał i nie powrócił.

Rozpoczęły się poszukiwania, które początkowo nie przynosiły żadnych rezultatów. Nie odpowiadał również nadajnik ukf, który założony miał drapieżnik. Pracownicy parku przypuszczali, że ptak mógł odlecieć w kierunku doliny Leśnicy w Brennej. Jak się jednak później okazało, cały czas przebywał na terenie Ustronia. - Od turystów, którzy go widzieli, dowiedzieliśmy się, że spożywał jakąś padlinę na ul. Sanatoryjnej - opowiada Machnowski.

W końcu, w czwartkowy poranek, po szczególnie nerwowej nocy dla jego opiekunów, orzeł został dostrzeżony w locie. - Sokolnikowi udało się nawiązać z nim więź i ściągnąć do nas - mówi z ulgą dyrektor parku.

To była już trzecia ucieczka Reagana z Leśnego Parku w Ustroniu. Trzy lata temu jego poszukiwania trwały aż jedenaście dni.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Choć myślę, że GC pomyliła się, bo "Regan" piszemy ReAgan.

Choć myślę, że GC pomyliła się, bo "Regan" piszemy ReAgan.

dlaczego więzicie braci mniejszych

tyle jego poczucia wolności co sobie polata podczas ucieczki:P

Nieomylny to znak, że ptak Regan ćwiczy skrzydła przed naszymi wyborami. Jeżeli ma taki charakter jak R.Reagan to okaże się nam pomocny w tępieniu odradzającej się hydry.

pokazujesz charakter

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama