, sobota 13 sierpnia 2022
Wisła: Puchar Świata w skokach narciarskich
20 listopada, w Wiśle odbędzie się inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich.  fot: PZNDodaj do Facebook

Wisła: Puchar Świata w skokach narciarskich

red.mat.pras.
20 listopada, w Wiśle odbędzie się inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W piątek na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle, odbędą się treningi i kwalifikacje do niedzielnych zawodów. Na sobotę zaplanowano zmagania drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny.

Niestety w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa najbliższe zawody na wiślańskim obiekcie odbędą się bez udziału publiczności. Taką informację 3 listopada 2020 roku przekazał Andrzej Wąsowicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle.

Tradycyjnie rywalizacja w Pucharze Świata na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podzielona została na trzy dni. W piątek, 20 listopada roku rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Natomiast w sobotę odbędą się zmagania drużynowe.

- Chęć udziału w zawodach zgłosiło 17 ekip. Z rywalizacji wycofali się tylko dwaj Francuzi. Nie mamy informacji, aby z udziału w zawodach zrezygnowały inne reprezentacje, oczywiście z zastrzeżeniem, że sytuacja w naszym kraju oraz innych państwach się nie zmieni – podkreśla Andrzej Wąsowicz, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

- Mimo wprowadzonych przez Międzynarodową Federację Narciarską ograniczeń, czyli udziału minimum sześciu zespołów na stracie konkursu drużynowego, mogę powiedzieć, że w zawodach drużynowych w Wiśle możemy zobaczyć nawet 11 czy 12 zespołów, a gdyby wszyscy zgłoszeni zawodnicy dotarli do Wisły, to na starcie kwalifikacji stanie blisko 80 skoczków narciarskich - dodaje Wąsowicz.

Coraz więcej wskazuje również na to, że konkursy uda się przeprowadzić w dobrych warunkach pogodowych. Prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne i miał wiać silny wiatr. Według meteorologów mocniej powieje tylko w niedzielę. W porównaniu do poprzednich lat, tym razem na skoczni im. Adama Małysza szybciej rozłożono sztuczny śnieg. W środę obiekt przetestowali przedskoczkowie.

Plan PŚ 2020 w Wiśle:

Piątek 20.11.2020

15:45 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

Sobota 21.11.2020

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela 22.11.2020

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama