, sobota 13 sierpnia 2022
Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online
W sobotę 14 listopada w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbyła się VI edycja Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”.  fot: arch.„Skofot”Dodaj do Facebook

Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online

UM
Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online


Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online


Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online

W sobotę 14 listopada w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbyła się VI edycja Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”. Organizatorami tej niecodziennej imprezy jest Stowarzyszenie „Wrzos” i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Miasta Skoczów i MCK Integrator.

Tym razem z powodu sytuacji epidemiologicznej organizatorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem organizacji tej imprezy jedynie w formie online.
Czy da się połączyć tak specyficzną, niszową dziedzinę jaką jest fotografia analogowa z przekazem kierowanym zupełnie online? To pytanie od samego początku zaostrzenia przepisów i wprowadzanych obostrzeń, nieustannie spędzało sen z powiek organizatorów. Jednak miniony weekend udowodnił, że mimo wszystko ludzie są głodni kultury i z entuzjazmem mimo ograniczeń mają ochotę na spotkanie z fotografią analogową.

Jak podkreśla organizator Jerzy Rzechanek, na każdym z pięciu spotkań z zaproszonymi artystami, obecnych przez cały czas trwania transmisji było ponad sto osób. Wszystkie miejsca Skoczowskiego Teatru Elektrycznego były więc „zajęte”! Około połowę z nich zajęły osoby z Skoczowa i okolic, ale co warte podkreślenia, Skofot trafił też do odbiorców przed monitorami z całej Polski.
Filmy ze spotkań, które nadal są dostępne w sieci przyciągają z dnia na dzień coraz większą grupę odbiorców. Według statystyk z poniedziałku 16 listopada, każdym z nich zainteresowało się ponad 600 osób.

Organizatorzy już dziś podjęli decyzję, by doświadczenia te wykorzystać w przyszłych edycjach i połączyć żywą publiczność kameralnego Teatru z przestrzenią spotkania online.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama