, piątek 21 czerwca 2024
Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle
Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Wiśle została właśnie zakończona. Przebudowa ul. Czarne, której projektowanie rozpoczęło się w 2012 roku, wkrótce zostanie oddana do użytku.  fot: UM WisłaDodaj do Facebook

Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle

red.mat.pras
Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle


Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle


Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle


Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle


Zakończono przebudowę ul. Czarne w Wiśle

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Wiśle została właśnie zakończona. Przebudowa ul. Czarne, której projektowanie rozpoczęło się w 2012 roku, wkrótce zostanie oddana do użytku. Przebudowę zrealizowano przez Powiat Cieszyński przy wsparciu funduszy europejskich i pomocy finansowej Gminy Wisła.

- Czuję dużą satysfakcję z tego, że udało się zrealizować przebudowę ul. Czarne. To zadanie wymagało wiele pracy już na etapie projektowania ale także przekonywania o ważności tego zadania i konieczności jego realizacji – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Zadanie o nazwie „Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej 2675 s – ul. Czarne w Wiśle na odcinku 2,9 km – etap I – od obrębu skrzyżowania z drogą wojewódzką 942 (na odcinku ok. 1,4 km) ”, którego inwestorem był Powiat Cieszyński, zostało już zakończone. Remont tej ważnej, nie tylko dla mieszkańców Wisły ulicy był trudnym przedsięwzięciem. Wystarczy przypomnieć, że konsultacje społeczne, dotyczące opracowania dokumentacji przetargowej rozpoczęły się jesienią 2012 roku a prace projektowe trwały aż do 2018 roku. Dopiero po trzeciej procedurze przetargowej wyłoniony został wykonawca. Umowa z firmą FB Serwis S.A., została zawarta 18 marca 2019 roku.

- Za współpracę chciałbym podziękować przede wszystkim trzem kolejnym starostom cieszyńskim. Starosta Jerzy Nogowczyk rozpoczął proces konsultacji, to za jego kadencji podjęto ważna decyzje w sprawie rozpoczęcia prac projektowych. Jego następca Janusz Król po wielu perturbacjach, związanych z rozwiązaniem umów z pierwotnymi projektantami, dokończył skomplikowany proces projektowy i skutecznie uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych na poziomie 2 mln 225 tys. euro. Oczywiście podziękowania należą się także staroście Mieczysławowi Szczurkowi i Radzie Powiatu Cieszyńskiego za zapewnienie brakującej kwoty z budżetu Powiatu Cieszyńskiego oraz za finalną realizację zadania. Tę trudną przebudowę udało się zrealizować dzięki determinacji i wieloletniej współpracy samorządów – tłumaczy Tomasz Bujok.

Wartość całej inwestycji według umowy z wykonawcą wyniosła 17 490 628,84 zł brutto, z czego dofinansowanie ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 wyniosło 2 225 312,66 euro. Inwestycję dofinansowała także Gmina Wisła - podpisane zostały dwie umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Cieszyńskiemu. Gmina zabezpieczyła kwotę na wsparcie tego zadania w wysokości 1,4 mln złotych oraz planuje kolejne wsparcie na rok następny na poziomie 700 tysięcy złotych. Brakująca kwota to środki z budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

- Zdaję sobie sprawę z tego że do realizacji pozostał jeszcze jeden odcinek ul. Czarne i dołożę wszelkich starań by w niedługim czasie dokończyć przebudowę i modernizację tej niezwykle ważnej drogi. Dziękuje także mieszkańcom Wisły za zrozumienie i cierpliwość. Wiem że nie było łatwo ale wydaje mi się, że było warto – podkreślił burmistrz Wisły.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama