, wtorek 27 luty 2024
Prestiżowa nagroda dla breńskiego biegu
W tym roku wydarzenie sportowe po raz kolejny zostało nominowane w plebiscycie Złota Kozica i osiągnęło wielki sukces w kategorii OPEN, pokonując mocną konkurencję.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Prestiżowa nagroda dla breńskiego biegu

red./mat.pras.
Kiedyś mała impreza sportowa, dzisiaj wydarzenie reprezentujące wysoki poziom i zajmujące czołowe miejsce w kategorii biegów górskich. Mowa o Biegu o Breńskie Kierpce, odbywającym się od 2013 roku na terenie Gminy Brenna. W tym roku wydarzenie sportowe po raz kolejny zostało nominowane w plebiscycie Złota Kozica i osiągnęło wielki sukces w kategorii OPEN, pokonując mocną konkurencję.

Uczestnicy górskich biegów typowali swoich faworytów spośród 300 wydarzeń.

Warunkiem oddania głosu było czynne uczestnictwo w danym biegu. Plebiscyt zakończył się spektakularną wygraną - 6. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce zdobył podwójne laury za rok 2018 i został uznany najlepszym biegiem górskim w klasyfikacji generalnej oraz najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim w Polsce.

Sukces biegu to zasługa sztabu ludzi na czele z panem Krzysztofem Gawlasem, który co roku czuwa nad organizacją wydarzenia. Sam o zwycięstwie w plebiscycie mówi tak:
“Bycie na podium w klasyfikacji Open - jak w ubiegłym roku, to wielka rzecz. Natomiast tegoroczne zwycięstwo to niewątpliwie nasz największy, historyczny sukces, który jest dla nas niespodziewanym i ogromnym zaskoczeniem oraz motywacją do dalszej pracy.
To także kolejne wyzwanie, ponieważ z pewnością wiele osób będzie chciało się przekonać czy rzeczywiście Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce zasłużył na ten tytuł”.

Na trasę biegu składa się 15.3 km, w których wyróżnić można 710 metrów podbiegów i liczne ostre zbiegi. Nie brakuje terenów o delikatnym nachyleniu lub zupełnie płaskich.

Trasa jest bardzo urozmaicona i wymagająca. Niepodważalnie jednym z najistotniejszych czynników decydujących o atrakcyjności trasy są walory widokowe Beskidu Śląskiego.

Bieg rozpoczyna się i kończy w Parku Turystyki w centrum Brennej. Trasa biegu obejmuje góry: Kotarz, Grabową, Stary Groń, prowadzi wzdłuż rzeki Brennicy oraz doliną potoku Hołcyna.

Biegi górskie to dyscyplina, która dynamicznie się rozwija i znajduje coraz większe grono sympatyków. Wybieganie górskie to powszechny element treningów sportowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama