, piątek 30 września 2022
Wybory i wigilijka w Goleszowie
15 grudnia w goleszowskim Domu Ludowym odbyło się walne zebranie członków XVIII Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy. Spotkanie podzielone zostało na cztery części.  fot: Oddział Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich SpadochroniarzyDodaj do Facebook

Wybory i wigilijka w Goleszowie

KT
Wybory i wigilijka w Goleszowie


Wybory i wigilijka w Goleszowie

15 grudnia w goleszowskim Domu Ludowym odbyło się walne zebranie członków XVIII Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy. Spotkanie podzielone zostało na cztery części.

Po uroczystym wniesieniu sztandarów, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego z Cieszyna oraz odegraniu hymnu państwowego rozpoczęła się pierwsza cześć, w której zarząd złożył sprawozdanie ze swojej czteroletniej działalności. Z funkcji prezesa ze względów osobistych zrezygnował, pełniący te obowiązki przez ostatnie 12 lat, Stanisław Kowalik.

Następnie przyjęto uchwały o rozszerzeniu zarządu do 9 osób, przeprowadzeniu wyborów nowego zarządu w sposób jawny oraz o zgłoszeniu odchodzącego prezesa jako honorowego członka zarządu. Do związku przyjęto siedmiu nowych członków, którzy odebrali swoje legitymacje. Następnie przystąpiono do zgłaszania osób do nowego zarządu oraz do głosowania nad kandydaturami. Nowym prezesem został Bogusław Moczała. W zarządzie znaleźli się również Zygmunt Cielebucki, Ireneusz Wiewióra, Wojciech Błachowicz, Janusz Mentel, Franciszek Konieczny, Bartłomiej Duraj, Mirosław Klimosz oraz Zbigniew Legierski. Wybrana została również Komisja Rewizyjna oraz Sąd Koleżeński.

Kolejnym punktem było uroczyste pożegnanie ustępującego prezesa, po którym rozpoczęła się wigilijka. Przybyły na nią, oprócz członków ZPS przybyły, osoby towarzyszące oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. wójt gminy Goleszów pani Sylwia Cieślar, prezes zarządu głównego ZPS Generał Dywizji Jan Kampara, dyrektor współpracującego ze związkiem Liceum im W. Szybińskiego z Cieszyna pani Iwona Bebek oraz Dyrektor cieszyńskiego Domu Dziecka pani Kazimiera Habarta, która wraz z towarzyszącymi jej podopiecznymi odebrała upominki dla mieszkańców placówki. Wigilijnego klimatu dodał występ zespołu regionalnego Strumień, który zaśpiewał wraz z zebranymi kolędy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama