, środa 7 grudnia 2022
Polska Biega 2013 także na terenie powiatu cieszyńskiego
Organizatorzy akcji szacują, że w jej ostatniej edycji wzięło udział 120 tys. osób, które wystartowało w 723 biegach. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Polska Biega 2013 także na terenie powiatu cieszyńskiego

JM
Już w najbliższych weekend "Gazeta Wyborcza" po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję "Polska Biega". Akcja zawita również na teren powiatu cieszyńskiego. Biegi organizowane są w Brennej, Brzozówce, Drogomyślu, Skoczowie i Zebrzydowicach.

Akcję Polska Biega organizuje od siedmiu lat "Gazeta Wyborcza", która przez cały rok na swoich łamach zachęca do biegania, prowadzenia zdrowego trybu życia. Kulminacyjny moment akcji - majowy rozbiegany weekend opiera się na pomyśle, by zachęcić władze gmin, szkoły, kluby sportowe, zakłady karne, domy dziecka, parafie, firmy i nieformalne grupy biegaczy do organizowania biegów dla każdego. Organizatorzy akcji szacują, że w jej ostatniej edycji wzięło udział 120 tys. osób, które wystartowało w 723 biegach.

Bartoszyce, Barwice, Białków, Bielsko-Biała, Dąbrowa Górnicza, Jasło, Jeziorki, Kawice, Płock, Przywary, Staw, Sompolno, Skawina, Żary, Żuromin znalazły się wśród miejscowości, które przyłączyły się do akcji Polska Biega 2013. Na liście jest ponad 600 biegów. Akcja zawita również na terenie powiatu cieszyńskiego. Biegi organizowane są w Brennej, Brzozówce w gminie Hażlach, Drogomyślu, Skoczowie i Zebrzydowicach.

Za wyjątkiem imprezy w Drogomyślu w biegach oprócz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział również dorośli. - Zapraszamy do udziału w biegu wszystkich chętnych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas.Przygotowaliśmy dla uczestników pamiątkowe kubki, natomiast dla najlepszych medale - zapowiada Krzysztof Gawlas z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

Szczegóły na temat akcji i godziny rozpoczęcia poszczególnych biegów można znaleźć tutaj. oraz na stronach internetowych poszczególnych gmin.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To pewnie na mecie będzie czekał różowy ożeł-morzeł na brązowej kupie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama