, poniedziałek 26 września 2022
Zawodnicy z Cieszyna wicemistrzami Europy w karate
- W konkurencji Kata drużynowe młodzieżowców zawodniczki Karolina Makarewicz, Marta Pastwa, Sara Karwot wywalczyły drugie i trzecie miejsce - informuje Piotr Szymala. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zawodnicy z Cieszyna wicemistrzami Europy w karate

SM/MAT.PRAS.
Sześciu zawodników Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna zdobyło podium podczas 20. Mistrzostw Europy Karate WTFSKF (World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation).

- W konkurencji - Kata drużynowe młodzieżowców - zawodniczki Karolina Makarewicz, Marta Pastwa, Sara Karwot wywalczyły drugie i trzecie miejsce - informuje Piotr Szymala. Po zakończeniu swojego występu wraz z obowiązkowym BUNKAI (interpretacja wykonywanego Kata) zawodniczki nie skończyły w wyznaczonym punkcie, co spowodowało obniżenie punktacji i zamknięcie drogi w walce o złoto.

Znakomicie na zawodach w Caorle wypadła drużyna seniorów w składzie Jakub Baron, Przemysław Gładoch oraz kapitan drużyny Piotr Szymala, który doprowadził tę drużynę do srebrnego medalu i gdyby niedopatrzenie w interpretacji błędu technicznego całej drużyny, ekipa z Cieszyna wyprzedziłaby reprezentację Rumunii, która zdobyła we Włoszech złoto.

Kolejny sukces dla Klubu Sportowego Shindo wywalczyli Piotr Szymala i Przemysław Gładoch, którzy w konkurencji ENBU, zajęli drugie i trzecie miejsce. - Ci sami sędziowie dopatrzyli się braku kilku technik z obowiązkowej listy, co obniżyło punktację naszego występu, gdyby nie te kary zawodnicy byliby drudzy - wyjaśnia Szymala. Konkurencja ENBU polega na występie dwóch zawodników, którzy przez 60 sekund muszą zademonstrować walkę reżyserowaną, składającą się z obowiązkowych technik ręcznych i nożnych.

W mistrzostwach, które odbyły się w dniach 17-19 maja, we Włoszech udział wzięło około 800 reprezentantów z Europy. Polska Kadra Narodowa liczyła ponad 100 zawodników.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

słabo jak zawsze SHINDO to jedno wielkie gówno !

Gratuluję sukcesu, ale prawda jest taka, że na przykład zdobycie mistrzostwa Śląska w judo jest o wiele więcej warte niż mistrzostwo świata w kata w shotokanie. O tym każdy wie, kto ma choć trochę pojecie o sportach walki.

Bo w Shindo najważniejszy jest make up

a o karate kyokushin ???z cieszyna nic ??? ciagle tylko ten shindo ?? dziwne maja te kimona ;]

Zapiszmy się wszyscy do Shindo i za pół roku będziemy mistrzami świata.
Proponuję nawet bicie rekordu Guinesa w ilości mistrzów świata na jedno miasto w kategorii do 50 tys. mieszkańców.
Gwarantuję, że nikt nam w tym cyrku nie podskoczy.

boze alez sukces dziwny ten portal ale jak Cieszynska szkola mma osiaga sukcesy miedzynarodowe to milczycie !!!Moze temu ze Meta nie chodzi na solarium i nie farbuje wlosow

"technik ręcznych i możnych"

Brawa dla Piotra Szymali !!! A może piłkarze Piasta wzięli by przykład z karateków, koszykarzy, tenisistów stołowych, judoków...?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama