, poniedziałek 26 września 2022
Udany wyścig szosowy o Puchar Równicy
W wyścigu szosowym o Puchar Równicy w Ustroniu udział wzięło 230 zawodników. fot: Michał KuźmaDodaj do Facebook

Udany wyścig szosowy o Puchar Równicy

SM/WL
Udany wyścig szosowy o Puchar Równicy

Po raz pierwszy w ciągu 4 lat organizacja wyścigu przebiegała z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny na częściowo zamkniętych dla ruchu drogach. fot. Michał Kuźma

Idealna "kolarska" pogoda towarzyszyła 230 uczestnikom wyścigu szosowego o Puchar Równicy, który odbył się w sobotę, 18 maja w Ustroniu. Punktualnie o godz. 10.00 barwny peleton kolarzy w asyście policjantów z cieszyńskiej "drogówki" na zamkniętym odcinku trasy rundą honorową wzdłuż rzeki Wisły wyruszył w kierunku Równicy, na której usytuowano punkt elektronicznego pomiaru czasu.

Trasa tegorocznego wyścigu przebiegała ulicami: Grażyńskiego - Aleją Legionów - Armii Krajowej - Skalica - Turystyczną - Wczasową - Równica. Na szczycie góry następował nawrót i zjazd tą samą trasę przez Jaszowiec do ulicy Sportowej, gdzie zawodnicy włączali się do 6 km rundy, którą pokonywali 5 razy. Runda przebiegała ulicami: Sportową, Kuźniczą, Źródlaną, Leczniczą, Uboczną, Szpitalną, Grażyńskiego i ponownie Sportową. Meta wyścigu znajdowała się na Równicy, na którą zawodnicy wjeżdżali po pokonaniu łącznie 65 km trasy. Już na pierwszych metach podjazdu na Równicę rozpoczęła się ostra walka w 8 kategoriach wiekowych o jak najlepszą pozycję do zjazdu i do walki z krótką, ale trudną i wymagającą 65 kilometrową trasą wyścigu.

Najlepsze miejsca zajęli zawodowcy: Adrian Brzózka z Ustronia (2:02:22) oraz Sławomir Kohut z Pogórza (2:05:05) - obaj będący kolarzami z licencjami elity. Kolarze ci zgodnie ze zwyczajem cyklu Road Maraton przekazali honorowo swoje puchary oraz nagrody pierwszym w kolejności amatorom.

Najlepsze czasy w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród amatorów uzyskali: Arkadiusz Gudz ze Starego Sącza (kat. H), Petr Swaczyna z Chotebuza (kat. A), Marcin Korzeniowski z Krakowa (kat. B), Mirosław Sólnica z Ochojna (kat. C), Jerzy Rosa z Bukowna (kat. D), Andrzej Szczepanik z Kazimierzy Wielkiej (kat. E). Najszybszymi kobietami były: Katarzyna Polakowska ze Starachowic (kat. K1) oraz Ewa Wolny z Bielska-Białej (kat. K2).

W ramach wyścigu prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, w której na pierwszym miejscu znalazła się grupa Bikeholicy Tines z Krakowa. Drugie miejsce zajął BGŻ ESKA TEAM z Opola, trzecie drużyna Jaskółek z Jastrzębia Zdroju. 3 najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez patrona honorowego wyścigu - starostę Powiatu Cieszyńskiego.

Oryginalne, kamienne statuetki ufundowane przez Miasto Ustroń, współorganizatora imprezy za miejsca od 1 do 6 wręczała wiceprzewodnicząca rady Miasta Ustroń Marzena Szczotka. Nagrody ufundowane przez sponsora tytularnego sieć sklepów "Dobre Sklepy Rowerowe" o łącznej wartości prawie 3 tys. zł zostały przekazane zwycięzcom wyścigu za zajęcie miejsc od 1 do 3 przez organizatora wyścigu Wiesław Legierskiego.

- Impreza w doskonały sposób wpisuje się w charakter i walory miasta Ustroń oraz góry Równica. Gorący doping kibiców, atrakcyjna, trudna trasa, w połączeniu z profesjonalną organizacją, wsparciem władz samorządowych i życzliwością mieszkańców czynią ten wyścig świetnym narzędziem promocji miasta i jego walorów na skalę całego kraju - wyjaśnia Wiesław Legierski.

Wyniki, relacje uczestników na stronie internetowej www.roadmaraton.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama