, czwartek 18 kwietnia 2024
Piotr Żyła powitany przez władze Wisły
Warto dodać, że Piotr Żyła nadal jest zawodnikiem Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dzięki jego sukcesom, ponownie przeżywa oblężenie ze strony młodych skoczków, chcących pójść w ślady mistrza. fot: FJDDodaj do Facebook

Piotr Żyła powitany przez władze Wisły

FJD
Piotr Żyła powitany przez władze Wisły


Piotr Żyła powitany przez władze Wisły


Piotr Żyła powitany przez władze Wisły

We wtorek władze Wisły postanowiły zorganizować uroczyste powitane Piotra Żyły, złotego medalisty mistrzostw świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Z racji obowiązujących obostrzeń wymogów reżimu sanitarnego, w tym uroczystym spotkaniu uczestniczyła jedynie ograniczona ilość gości, którzy w imieniu mieszkańców Wisły pogratulowali mistrzowi ogromnego sukcesu.

Władze miasta, które reprezentował burmistrz Tomasz Bujok oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski wręczyli mistrzowi pamiątkowy obraz autorstwa znanego malarza Śląska Cieszyńskiego Roberta Heczki, koszulkę z jego podobizną oraz złocisty trunek z browaru wiślańskiego.

- Mam zaszczyt i wielką przyjemność z tego miejsca Piotrowi pogratulować tego sukcesu indywidualnego mistrza świata z Oberstdorfu i brązowego medalu w drużynie. Chcieliśmy pogratulować i złożyć życzenia dalszych sukcesów, bo wiem, że ambicjonalnie nie pozostaniesz w tym miejscu w którym jesteś, bo znamy cię doskonale. Tego ci serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności - mówił podczas powitania Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Poproszony o komentarz Piotr Żyła zaznaczył, że na mistrzostwach świata przeszedł sam siebie. - Nie zaczynałem sezonu z myślą, że zostanę mistrzem świata. W skokach 90% to psychika, a ja dużo nad nią pracowałem. Na tej imprezie odniosłem sukces, bo żyłem w swoim świecie. Jak siadłem na belkę to byłem tylko ja i skocznia. Nie myślałem o tytułach. Skoki narciarskie to stan umysłu - skomentował Piotr Żyła.

Warto dodać, że Piotr Żyła nadal jest zawodnikiem Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dzięki jego sukcesom, ponownie przeżywa oblężenie ze strony młodych skoczków, chcących pójść w ślady mistrza. Jak się okazuje to zainteresowanie skokami wśród młodzieży w ostatnim czasie wzrosło o ponad 100% i na chwilę obecną zapisanych jest już przeszło stu chętnych do skakania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama