, sobota 13 sierpnia 2022
Czy Jan Błachowicz obroni mistrzowski pas?
Jan Błachowicz został mistrzem w swojej kategorii po pokonaniu Dominica Reyesa na UFC 253.  fot: FJDDodaj do Facebook

Czy Jan Błachowicz obroni mistrzowski pas?

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się gala UFC 259 w której mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej bronić będzie Jan Błachowicz. Cieszyniak stoczy walkę z niepokonanym jak dotąd Israelem Adesanyą. To pierwsza walka Błachowicza po zdobyciu tytułu mistrza wagi półciężkiej UFC we wrześniu 2020 roku.

W swojej dotychczasowej karierze Jan Błachowicz stoczył 35 walk, z których 27 odniósł zwycięstwo. z nich. W UFC walczy od 2014 roku, a posiadaczem mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej jest od września ubiegłego roku. Mistrzem w swojej kategorii został po pokonaniu Dominica Reyesa na UFC 253.

Rywal Błachowicza w najbliższej walce, stoczył jak dotąd 20 walk. Wszystkie wygrał, z czego 15 przez nokaut. W UFC zadebiutował w 2018 roku. Nigeryjczyk zdobył mistrzowskie pas w pażdzierniku 2019 roku. Pokonał wtedy na gali UFC 243 Roberta Whittakera.

Gala UFC 259 odbędzie się w nocy z 6 na 7 marca, a w Polsce transmitowana będzie będzie przez Polsat Sport. Pojedynek Błachowicza i Adesanya spodziewany jest mniej więcej na godz. 5:30.

[AKTUALIZACJA Z DNIA 7 MARCA]

Jan Błachowicz obronił mistrzowski pas, pokonując w Los Angeles niezwyciężonego jak dotychczas Israela Adesanyę. Mimo iż z wielu stron dopływały głosy o tym, że faworytem tego pojedynku jest Nigeryjczyk, to jednak w starciu tym lepszy okazał się Jan Błachowicz. Cieszyniak odniósł tym samym swoje 28. zwycięstwo i co najważniejsze zachował tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC, wywalczony we wrześniu 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama