, sobota 25 maja 2024
Pierwsze zawody FSU Skate Day w cieszyńskim skateparku
Swoje umiejętności w Cieszynie prezentowali zawodnicy z Polski, Czech oraz Słowacji. fot: Marta CiupkaDodaj do Facebook

Pierwsze zawody FSU Skate Day w cieszyńskim skateparku

Barbara Śliż
Pierwsze zawody FSU Skate Day w cieszyńskim skateparku

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union. fot. Marta Ciupka

Pierwszy, podstawowy trick można opanować w zaledwie pół roku, by jednak móc wykonywać większość ewolucji potrzeba około 2-3 lat systematycznych treningów. Niektórym brakuje wytrwałości i rezygnują z uprawiania tego sportu. Pozostała część sumiennie ćwiczy, po prostu bawi się deskorolką.

W nowo otwartym skateparku na torze motocrossowym w Cieszynie-Boguszowicach, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union zorganizowało zawody sportowe w deskorolce. To była nie lada gratka dla wszystkich fanów sportów freestylowych. - Zawsze chcieliśmy, żeby w Cieszynie znalazł się skatepark z prawdziwego zdarzenia. Ten jest trochę mały i daleko położony od centrum miasta, ale za to jest bardzo dobrze przygotowany. Najważniejszym jest, że możemy tutaj integrować i rozwijać całe towarzystwo miłośników sportów ekstremalnych - mówi Michał Andrzejewski.

Organizacją imprezy zajęła się m.in. Paulina Ligocka-Andrzejewska. - Jesteśmy związani ze snowboardem, a naturalną koleją rzeczy jest jazda na desce. Chcemy pokazać wszystkim, jak dobrze można się tym sportem bawić i jakie korzyści można z niego czerpać. Jazda na desce nie jest dyscypliną olimpijską, a mimo to zyskuje coraz większe grono sympatyków tego sportu - komentuje prezes stowarzyszenia.

Odbywające się w niedzielne popołudnie, 23 września, FSU Skate Day 2012 miało charakter międzynarodowej imprezy sportowej. Swoje umiejętności w Cieszynie prezentowali zawodnicy z Polski, Czech oraz Słowacji.

Wyczynowa jazda na hulajnodze, rolkach, czy to deskorolce wydawać by się mogło łatwym sportem. Jednak po zapoznaniu się z techniką jazdy, wykonywaniem różnych ewolucji dojść można do zgoła odmiennych wniosków. - To jest trudny i niebezpieczny sport, zgłasza się do nas bardzo dużo osób, które po kilku treningach rezygnują, bo nie potrafią opanować techniki jazdy. Do tego sportu potrzeba mnóstwa czasu i cierpliwości, bo na opanowanie podstawowego triku, podskok z deskorolką na przeszkodę, potrzeba około pół roku systematycznej pracy - tłumaczy Andrzejewski. - Żeby nie zrobić sobie dużej krzywdy ćwiczymy też upadki - dodaje.

Efekty tej pracy są nieocenione. Podczas jednego przejazdu zawodnicy wykonują kilka rożnych ewolucji. Dla uczestników najważniejsze jest precyzja wykonania danego tricku, opanowanie techniki ewolucji i ułożenie ciała. Laik z kolei będzie patrzył na wysokość skoków i przejazd bez upadków. - Na desce jeżdżę już 12 lat, a wszystko przez grę "Tony Hawk". Z każdym kolejnym dniem treningu jest coraz lepiej, można wykonywać mnóstwo ewolucji, poszerzać je według swojego uznania. Przyjechałem dzisiaj by zobaczyć swoich kolegów i poziom rywalizacji, a przede wszystkim dla dobrej zabawy - mówi Adam Kubala z okolic Bielska-Białej.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union skupia wszystkie sporty freestalowe i zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w jego szeregi. Więcej o działalności stowarzyszenia można znaleźć na http://www.facebook.com/skf.fsu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tu wideorelacja:)
http://www.youtube.com/watch?v=w6wocpNy9zA&list=UUAbQHPUr8W8C7fvg2497U5A...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama