, poniedziałek 20 maja 2024
Pretorians Skoczów zajęli trzecie miejsce w Turnieju Południowym
Pretorianie, którzy dopiero co stawiają pierwsze kroki na arenie futbolu amerykańskiego udowadniają, że ciężką, systematyczną pracą, ogromną chęcią walki, niezwykłą motywacją, a przede wszystkim grą fairplay można zyskać naprawdę wiele.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Pretorians Skoczów zajęli trzecie miejsce w Turnieju Południowym

Barbara Śliż
Pretorians Skoczów zajęli trzecie miejsce w Turnieju Południowym

Kibice po raz kolejny będą mogli zobaczyć Pretorian w akcji podczas jesiennego meczu sparingowego, który ma odbyć się w Skoczowie. fot. Maciej Kłek

Wyniki 36:37 i 22:6 pozwoliły zająć drużynie Pretorians Skoczów trzecie miejsce w Turnieju Grupy Południowej futbolu amerykańskiego. Jedna, dodatkowa akcja dzieliła ich od awansu do finałów w Warszawie. Teraz zawodnicy regenerują swoje siły, by w przyszłym sezonie móc wystartować w "jedenastkach".

Zmęczenie, ale przede wszystkim ogromną siłę walki można było zaobserwować w sobotę, 15 września, na wrocławskim stadionie Parasol, gdzie drużyna Pretorians Skoczów rozegrała ostatnie w tym sezonie mecze pokazując tym samym, że są naprawdę twardym przeciwnikiem. Przeciwnikiem tym bardziej groźnym, bo w lidze ósemek rozpoczęli grę dopiero w tym sezonie i od razu odnieśli sukces.

Pierwszy z dwóch meczy Pretorianie rozegrali z drużyną AZS Silesia Re"B"els. Po czterech kwartach skoczowianie przegrali z Re"B"els-ami 36:37. Przegrana przekreśliła tym samym marzenia o warszawskim finale. W ostatnim meczu wrocławskiego turnieju Pretorianie zmierzyli się z początkowymi faworytami ligi południowej. Drużyna Giants B podobnie, jak podczas meczy w Rudniku, uległa Pretorianom. Zawodnicy ze Śląska Cieszyńskiego drugi swój mecz wygrali 16-punktową przewagą. Zajmując tym samym trzecie miejsce w Turnieju Grupy Południowej. - Oba mecze były bardzo zacięte. Pretorianie w pierwszej kwarcie przegrywali dwoma przyłożeniami. Wynik końcowy pokazał, że nie udało się im dogonić przeciwnika, zabrakło naprawdę niewiele. Z kolei w meczu o trzecie miejsce zdecydowanie wygrali pokazując solidny, dobry futbol. Wartym uwagi jest odnotowanie pozycji rozgrywającego - komentuje Mikołaj Burzec sędzia futbolu amerykańskiego.

Pierwsze wyjazdowe mecze pokazały na co stać skoczowską drużynę. Pretorianie, którzy dopiero co stawiają pierwsze kroki na arenie futbolu amerykańskiego udowadniają, że ciężką, systematyczną pracą, ogromną chęcią walki, niezwykłą motywacją, a przede wszystkim grą fair play można zyskać naprawdę wiele. - Z Pretorianami gram dopiero od trzech miesięcy, bardzo cieszy mnie ta gra zwłaszcza, że w tak krótkim czasie osiągnęliśmy tak wiele - mówi Łukasz Niedziółko, zawodnik Pretorians Skoczów.

We wrocławskim turnieju widać było prawdziwego ducha walki wszystkich zawodników. Chociaż na trybunach było niewielu kibiców to każdy kolejny taki turniej udowadnia, że futbol amerykański, jako sport niszowy ma szansę szybko rozwinąć się w Polsce, a pojęcia typu touchdown, kickoff, czy podniesienie przyłożenia będą znane coraz większemu gronu zainteresowanych tą dziedziną sportu.

Dla Pretorian mecze we Wrocławiu były ostatnimi meczami w lidze "ósemek". - W przyszłym roku chcemy zagrać w "jedenastkach" i tam powalczyć o punkty - zapowiada Łukasz Stępień, prezes drużyny. - Mam nadzieję, że to, że Pretorianie nie awansowali do finałów w Warszawie pozwoli im się zmobilizować i w przyszłym sezonie, może w jedenastkach wrócą jeszcze bardziej mocniejsi dodał sędzia.

Kibice po raz kolejny będą mogli zobaczyć Pretorian w akcji podczas jesiennego meczu sparingowego, który ma odbyć się w Skoczowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama