, sobota 13 sierpnia 2022
Memoriał Tajnerów zainaugurował kolejny igielitowy sezon na skoczniach narciarskich
Wśród zawodników startujących w sobotnim Memoriale znalazło się także kilka dziewczyn.  fot: BŚDodaj do Facebook

Memoriał Tajnerów zainaugurował kolejny igielitowy sezon na skoczniach narciarskich

Memoriał Tajnerów zainaugurował kolejny igielitowy sezon na skoczniach narciarskich

Impreza ma na celu popularyzację skoków narciarskich i aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. fot. BŚ


Memoriał Tajnerów zainaugurował kolejny igielitowy sezon na skoczniach narciarskich

Zawody zostały przeprowadzone w 8 kategoriach (rocznik 2004’ i młodsi, 2003’, 2002’, dziewczęta K-17 rocznik 2001’, 2000’, 1999’, OPEN K-30). fot. BŚ

Ponad 60 zawodników zgromadził kolejny Memoriał im. Leopolda i Władysława Tajnerów, który co roku odbywa się w maju i inauguruje igielitowy sezon na polskich skoczniach narciarskich. Mimo mało sprzyjającej aury znalazła się spora grupa kibiców, która dopingowała młodych skoczków.

Młodzi sportowcy udział wzięli w Międzynarodowym Konkursie Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży - Nadzieje Beskidzkie "Memoriał im. Leopolda Tajnera". Zawody odbywały się na terenie skoczni narciarskiej "Pod Grabową" w Goleszowie. - Jak co roku w okolicach Majówki staramy się zorganizować zawody na naszych skoczniach, by zainaugurować letni sezon w skokach narciarskich. Własnymi siłami, rodziców skaczących dzieci, staramy się odbudowywać te skocznie i pozyskiwać środki na ich remont - tłumaczy Bogusław Kocierz, współorganizator Memoriału.

Na belce startowej stanęło w sumie 60 zawodników z polskich klubów sportowych. Wśród uczestników znaleźli się także sportowcy z czeskich klubów: T.J. Sokol Kozlowice, T.J. Frenstat. - Od lat nasze zawody cieszą się popularnością wśród naszych południowych sąsiadów - dodaje. - Ci zawodnicy dopiero co zaczynają wchodzić w nowy letni sezon przygotowawczy. Cieszy fakt, że widać bardzo dużo młodych zawodników, nawet pięciolatka, który dzisiaj nie bierze udziału w konkursie, ale skakał już zimą - mówi Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza, który obecny był podczas goleszowskiego Memoriału.

Wśród zawodników startujących w sobotnim Memoriale znalazło się także kilka dziewczyn. Od dłuższego czasu baczni obserwatorzy skoków narciarskich mogą zauważyć, że tą dyscypliną interesuje się także płeć piękna, która zaczyna stawiać coraz śmielsze kroki na skoczniach narciarskich. Dziewczyn nie zabrakło także w Goleszowie. - Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że dziewczynki podjęły treningi i, że mamy szkoleniowców, którzy je prowadzą. Tutaj w regionie za tę grupę odpowiedzialny jest Wojtek Tajner z KS Wisła Ustronianka. Cykl szkolenia od pierwszego roku do momentu, kiedy zawodniczka osiągnie rezultaty na skalę międzynarodową trwa co najmniej siedem lat - komentuje Szturc.

Impreza ma na celu popularyzację skoków narciarskich i aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, promowanie walorów turystycznych i rekreacyjnych gminy Goleszów, a także integrację środowisk klubów sportowych sekcji narciarskiej z regionu Podbeskidzia oraz przygranicznych terenów Czech. To ważne zwłaszcza teraz, kiedy na nowo odrodziła się mania skoków narciarskich. Najpierw "Małyszomania", a teraz możemy obserwować "Stochomanię", czy "Żyłomanię", dzięki dobrym wynikom polskiej reprezentacji skoczków narciarskich po raz kolejny co raz więcej dzieci zaczęło interesować się skokami narciarskimi.

Zawody zostały przeprowadzone w 8 kategoriach (rocznik 2004’ i młodsi, 2003’, 2002’, dziewczęta K-17 rocznik 2001’, 2000’, 1999’, OPEN K-30). Za zajęcie najlepszych miejsc zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

W swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Szymon Jojko (KS Wisła Ustronianka), Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra), Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka), Marek Matuszny (KS Wisła Ustronianka), Mateusz Chraścina (LKS Olimpia Goleszów), David Tabach (T.J. Sokol Kozlowice), Klara Kubeckova (T.J. Frenstat) oraz Petr Vaverka (T.J. Frenstat).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama