, poniedziałek 2 października 2023
Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta
Choć nowy Dom Dziecka w Wiśle wypełnił się mieszkańcami już w drugiej połowie kwietnia, to padnemiczne obostrzenia nie pozwoliły na oficjalne otwarcie. fot: Starostwo Powiatowe CieszynDodaj do Facebook

Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta

red.mat.pras.
Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta


Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta


Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta


Nowa siedziba Domu Dziecka w Wiśle oficjalnie otwarta

Choć nowy Dom Dziecka w Wiśle wypełnił się mieszkańcami już w drugiej połowie kwietnia, to pandemiczne obostrzenia nie pozwoliły na oficjalne otwarcie. Do takiego spotkania doszło dzisiaj, 14 czerwca. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego odwiedzili podopiecznych wiślańskiej placówki.

- Dzieciaki z Zebrzydowic do Wisły przeprowadziły się w środę, 28 kwietnia 2021 r. w sposób niecodzienny. Dla nas wszystkich było to wydarzenie nieoczekiwane. Co istotne, swój nowy dom z wielkim zapałem dzieciaki meblowały, ponieważ w tym czasie odbywały tutaj kwarantannę. Dyrekcja, jak również wychowawcy musieli stanąć na wysokości zadania. Samo życie napisało taki scenariusz - mówi Małgorzata Ratajczak, dyrektor Domu Dziecka w Wiśle.

- Nasz Dom jest zbudowany na zasadzie społeczności. Dzieci mogą tutaj przebywać do 18 roku życia. Jeżeli nasz pełnoletni wychowanek kontynuuje naukę, np. studiuje, może w placówce przebywać do ukończenia 25 roku życia. Dzieciaki mieszkają w pokojach dwuosobowych. Mają do dyspozycji bardzo przytulną kuchnię. W Wiśle bardzo podoba się naszym dzieciakom. Mają również do swojej dyspozycji jadalnię z miejscem do relaksacji – podkreślała Małgorzata Ratajczak.

- Dziękuję całej Radzie jako ogółowi, że znalazła pieniądze na remont. To było w tym wszystkim najważniejsze. Dziękuję Pani wice starostce, która w imieniu zarządu nadzorowała remont, Pani Dyrektor Domu Dziecka za włożony wkład pracy oraz wszystkim jej pracownikom. Wszyscy obecni tutaj mamy świadomość, że opiekujemy się dzieciakami, które z różnych przyczyn zostały pokrzywdzone przez los, dlatego chcieliśmy im zapewnić nowocześnie urządzony dom, na dodatek z pięknym widokiem za oknem – mówił podczas spotkania Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Placówka w Wiśle przygotowana jest dla 14 podopiecznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama