, niedziela 2 kwietnia 2023
Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków
W dniach 1-5 czerwca odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Do Polski zawitało blisko 700 najlepszych sportowców z 44 krajów Starego Kontynentu. Była to największa ilość zawodników w historii Mistrzostw Europy. Nasza Kadra Narodowa liczyła 78 reprezentantów, w tym 3 z Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn- Mirosława Madzi, Janusza Rokickiego i Tomasza Wróbla.  fot: PZSN"Start"/ Bartłomiej Zborowski/ Adrian StykowskiDodaj do Facebook

Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków

red.mat.pras.
Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków

Janusz Rokicki


Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków

Tomasz Wróbel


Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków

Mirosław Madzia


Zwycięskie krążki dla Cieszyniaków

W dniach 1-5 czerwca odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Do Polski zawitało blisko 700 najlepszych sportowców z 44 krajów Starego Kontynentu. Była to największa ilość zawodników w historii Mistrzostw Europy. Nasza Kadra Narodowa liczyła 78 reprezentantów, w tym 3 z Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn- Mirosława Madzi, Janusza Rokickiego i Tomasza Wróbla.

Początek Mistrzostw nie układał się po myśli cieszyniaków. Podczas konkurencji pchnięcia kulą Mirosławowi Madzi (kat. F11) wznowiła się dawna kontuzja ręki, przez co nie mógł dokończyć konkursu plasując się ostatecznie na 5. pozycji. Z kolei debiutującemu w tej randze zawodów Tomaszowi Wróblowi podczas rzutu oszczepem (kat. F57) również zabrakło nieco doświadczenia i szczęścia. Przeciągający się konkurs spowodowany problemami z pomiarem prób oddawanych przez Tomasza oraz półgodzinna kalibracja sprzętu skutkowały zdekoncentrowaniem naszego zawodnika i zajęciem przez niego 11. miejsca. Po konkursie odezwały się też dawne dolegliwości związane z barkiem, które niestety uniemożliwiły start Tomka w pchnięciu kulą.

Zła passa odwróciła się w sobotę- IKS Cieszyn zgarnia dwa krążki najbardziej pożądanego kruszcu! Najpierw Mirosław Madzia został Mistrzem Europy w rzucie dyskiem (kat. F11), później w jego ślady poszedł Janusz Rokicki, zdobywając po zaciętej walce złoty medal w pchnięciu kulą (kat. F57).

Pomimo komplikacji oraz problemów zdrowotnych rezultaty podopiecznych Marty Rokickiej, Zbigniewa Gryżbonia oraz Jarosława Sobczyka bardzo cieszą i są dobrym prognostykiem na przyszłość. Dla Tomasza Wróbla udział w Mistrzostwach Europy był przetarciem szlaków w dalszych kadrowych występach, a dla Mirosława Madzi i Janusza Rokickiego ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się pod koniec sierpnia tego roku Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio.

Zawodnicy IKS Cieszyn otrzymali od samorządu Miasta Cieszyna celowe stypendia sportowe w związku z udziałem w ME w Bygdoszczy.
W ogólnej klasyfikacji medalowej narodów Polska reprezentacja zajęła 3 miejsce, zdobywając 49 medali (15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych). Przed Polakami uplasowali się jedynie sportowcy z Rosji i Ukrainy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama