, wtorek 27 luty 2024
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran najlepsi w Kryterium Asów na Karowej
Wydawać by się mogło, że trzykrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran osiągnęli w tym sezonie już wszystko, jednak to, czego dokonali w sobotni wieczór na ostatnim w tym roku odcinku specjalnym to po prostu mistrzostwo świata.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran najlepsi w Kryterium Asów na Karowej

AK, ma. pras.
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran najlepsi w Kryterium Asów na Karowej

Rajdzie Barbórka również uplasowali się tuż za podium. Wojtek Chuchała i Kamil Heller, tegoroczni zdobywcy tytułu Mistrza Polski w grupie N, od pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka notowali czasy w czołówce klasyfikacji generalnej. fot. mat. pras.

Jubileuszowa, 50. edycja Rajdu Barbórka już od pierwszych metrów dostarczyła wielkich emocji, a mimo niskich temperatur licznie zgromadzonych kibiców rozgrzewała ostra rywalizacja o ułamki sekund.

Wydawać by się mogło, że trzykrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran osiągnęli w tym sezonie już wszystko, jednak to, czego dokonali w sobotni wieczór na ostatnim w tym roku odcinku specjalnym to po prostu mistrzostwo świata. Zwycięstwem w Kryterium Asów na Karowej powtórzyli swój ubiegłoroczny sukces. Co więcej - tegoroczna trasa była identyczna jak w sezonie 2011, a załoga LOTOS Dynamic Rally Team o prawie 2 sekundy poprawiła swój czas sprzed roku i pobiła rekord Karowej w tej konfiguracji.

Główny aktor dzisiejszego spektaklu Kajetan Kajetanowicz tuż po mecie powiedział: - Jest po prostu fajnie. Wygrałem Karową w ubiegłym roku i bardzo chciałem powtórzyć to w tym sezonie. To fantastyczne uczucie! Osiągnięcie takiego wyniku kosztowało mnie masę energii, lecz to takie miłe zmęczenie. To były wyczerpujące, ale pozytywnie nastrajające dwa kilometry. Wygraliśmy najwięcej rajdów i najwięcej odcinków specjalnych w tym sezonie, ale Karowa jest specyficzna, wyjątkowa, dostarcza mi najwięcej adrenaliny, mimo że jest najkrótszą próbą. Wymaga perfekcji, maksymalnej koncentracji oraz szybkości od samego startu i właśnie taką jazdę Pani Karowa wynagradza piękną statuetką. Takiego uderzenia motywacji na kolejny sezon chciałbym doświadczać każdego roku. - Cieszę się, że w tym roku jest taka sama statuetka jak w ubiegłym, ponieważ tę z 2011 podarowałem mojemu tacie, dzięki któremu w rajdach jeżdżę i wygrywam. Bardzo chciałem mieć taką w domu i teraz będę ją miał. Bardzo wszystkim dziękuję - dodał Jarek Baran.

Na Karowej, najbardziej rajdowej ulicy w Polsce, ostatecznie zakończyła się rywalizacja w sezonie 2012. Choć tytuły mistrzowskie zostały już wcześniej rozdane, to właśnie przejazdom po kultowej kostce wiaduktu Markiewicza towarzyszyły największe emocje. Magię Karowej mogli poczuć nie tylko kibice, ale również zawodnicy, dla których występ w Kryterium Karowa stanowił zwieńczenie całorocznych zmagań. Nie inaczej było w przypadku reprezentantów LOTOS - Subaru Poland Rally Team, którzy "u Pani Karowej" zanotowali 4. wynik, natomiast w 50. Rajdzie Barbórka również uplasowali się tuż za podium. Wojtek Chuchała i Kamil Heller, tegoroczni zdobywcy tytułu Mistrza Polski w grupie N, od pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka notowali czasy w czołówce klasyfikacji generalnej.

- Tegoroczna Barbórka była dla nas naprawdę udana, stanowiąc dobre podsumowanie sezonu. Podobnie jak w RSMP, także w Ogólnopolskim Kryterium Asów i w Kryterium Karowa zajęliśmy czwarte miejsce. I choć pozostaje lekki niedosyt, to jesteśmy zadowoleni. Pomimo kilku małych błędów podczas jubileuszowego, 50. Rajdu Barbórka mieliśmy naprawdę dobre tempo, a nasze STI pozwalało nam na walkę z mocniejszymi samochodami, także klasy WRC - mówi Kamil Heller i dodaje, że był to dobry finał sezonu, za który dziękuje całemu Zespołowi i wszystkim kibicom.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama