, czwartek 25 kwietnia 2024
Finał zawodów o Puchar Prezesa PZN i wygrana liderów
Ostatnie, trzecie zawody cyklu o Puchar Prezesa PZN podobnie jak w lipcowym i sierpniowym konkursie odbyły się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. fot: Alicja Kosman, PZNDodaj do Facebook

Finał zawodów o Puchar Prezesa PZN i wygrana liderów

BŚ/ mat. pras.
Finał zawodów o Puchar Prezesa PZN i wygrana liderów

Finał z kolei odbył się we wczesnych godzinach popołudniowych na trasach biegowych Kubalonki. Tam zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km. Alicja Kosman/PZN


Finał zawodów o Puchar Prezesa PZN i wygrana liderów

Zgromadzona na skoczni w Malince publiczność mogła rozkoszować się dalekimi skokami zawodników, czyli tym, co każdego kibica cieszy najbardziej. Alicja Kosman/PZN

W minioną sobotę, 29 września, odbyły się ostatnie zawody cyklu o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Wśród kombinatorów norweskich ponownie najlepszy okazał się Szczepan Kupczak. Najlepszym skoczkiem dnia został Andrzej Zapotoczny. Triumf w klasyfikacji pucharu należał jednak do Łukasza Rutkowskiego.

Ostatnie, trzecie zawody cyklu o Puchar Prezesa PZN podobnie jak w lipcowym i sierpniowym konkursie odbyły się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, gdzie najpierw skakali kombinatorzy norwescy. Finał z kolei odbył się we wczesnych godzinach popołudniowych na trasach biegowych Kubalonki. Tam zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km.

Na najwyższym stopniu podium stanął Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice), który potrzebował 19:24,0 s na pokonanie trasy biegowej. Tuż za nim na mecie zameldował się Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), ze stratą 25,9 s. Trzecie miejsce zajął Krystian Gryczuk (LUKS-SKI Lubawka), który do zwycięzcy stracił 47,3 s.

W klasyfikacji generalnej kombinacji norweskiej wygrał prowadzący od pierwszego konkursu Szczepan Kupczak. - Ostatnio lepiej mi się biegło, dziś nie miałem już takiej przewagi nad rywalami. Dziś było trzeba uciekać i pilnować się. Znowu się udało, utrzymałem pierwsze miejsce w zawodach i klasyfikacji generalnej. Dużo pracy włożyłem w treningi i teraz to procentuje - podsumował dzisiejsze zawody i cały cykl podopieczny klubu AZS AWF Zakopane. - Fajnie, że taki cykl jest, tylko jest rozciągnięty w czasie na 3 miesiące, po drodze nie było innych zawodów. Dobrze, że mamy blisko do Czech i wykorzystujemy starty tam - oceniał Wiesław Dygoń.

Zgromadzona na skoczni w Malince publiczność mogła rozkoszować się dalekimi skokami zawodników, czyli tym, co każdego kibica cieszy najbardziej. Ostatecznie po skokach na odległość 128,5 i 129 m wygrał Andrzej Zapotoczny (AZS Zakopane). Drugie miejsce wywalczył Jan Ziobro (WKS Zakopane), który w obu seriach skoczył tyle samo - 128,5 m. - Nie leży mi ta skocznia, chodzi o tory, są tępe. To był dobry i równy konkurs. Moje skoki też były dobre, takie na 75-80%. Stać mnie na więcej. Jest dużo dobrych chłopaków, cały czas rywalizujemy między sobą, poziom się wyrównał. Każdy musi się starać i każdy z każdym liczyć - podsumował zawody Zakopiańczyk. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), który lądował na 131 i 129 m.

W klasyfikacji generalnej pozycję lidera utrzymał Łukasz Rutkowski i to on otrzymał Puchar Prezesa PZN. Drugie miejsce wywalczył Jan Ziobro, a trzecie Stefan Hula (SSr LZS Sokół Szczyrk). - Wygrałem, choć nie byłem tego pewien, ostatnio troszkę gorzej było z moją formą. Takie sukcesy wzmacniają, trzeba mocniej trenować, żeby w zimie było jeszcze lepiej. Teraz czeka mnie zgrupowanie w Zakopanem - podsumował swój start zwycięzca klasyfikacji generalnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama