, czwartek 25 lipca 2024
Jak radzą sobie szkoły bez skoczowskiej hali?
Korzystające dotychczas z hali szkoły, kluby sportowe muszą prowadzić zajęcia w innych obiektach na terenie gminy lub poza nią. Hala zostanie oddana do użytku dopiero po usunięciu wad konstrukcyjnych. fot: www.skoczow.plDodaj do Facebook

Jak radzą sobie szkoły bez skoczowskiej hali?

AK
Dach hali sportowej przy Stadionie Miejskim Beskid w Skoczowie zagraża bezpieczeństwu. Po wykonanej przez rzeczoznawców ekspertyzie, obiekt został zamknięty. Jak radzą sobie skoczowskie szkoły i kluby bez hali?

Konstrukcja dachu w obecnym stanie zagraża bezpieczeństwu użytkownikom. - Uwagi i wnioski z ekspertyzy były jednoznaczne: Dalsze użytkowanie obiektu w obecnym stanie może doprowadzić do katastrofy budowlanej w postaci zawalenia się konstrukcji dachu - przyznał Zbigniew Gil, dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i dodał, że w związku z wynikiem ekspertyzy zapadła decyzja o zamknięciu hali sportowej.

Korzystający dotychczas z hali użytkownicy: szkoły, kluby sportowe muszą prowadzić zajęcia w innych obiektach na terenie gminy lub poza nią. Z hali sportowej na Stadionie Miejskim w Skoczowie w roku szkolnym 2012/2013 miały korzystać szkoły oraz kluby sportowe.
Łącznie szkoły planowały korzystać z hali sportowej ok. 60 godz. tygodniowo. Wśród użytkowników hali, których dotyczy problem zamkniętej hali znalazły się:

- Liceum Ogólnokształcące w Skoczowie
- Gimnazjum nr 2 w Skoczowie
- Zespół Szkół nr 3 w Skoczowie
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie
- Klub Piłkarski "LUKAM"
- Klub Piłkarski "Beskid" Skoczów

W wyniku zaistniałej sytuacji szkoły muszą sobie radzić same. - Brak hali jest utrudnieniem, ale na szczęście w zeszłym roku oddaliśmy do użytku aulę, dlatego teraz wszystkie zajęcia prowadzone są w naszej szkole, na basenie i na sali gimnastycznej - przyznaje Maria Sobik, w-ce dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Skoczowie na zajęcia wychowania fizycznego wyjeżdżają do Pogórza. - W naszej szkole podział był taki: uczniowie klas uczęszczali na 2 godz. zajęć na hali, klasy drugie miały 2 godz. na basenie i dwie godziny zajęć na boisku, jeśli pozwalała na to pogoda lub na naszej małej sali gimnastycznej. Obecnie na basen uczęszczają także trzecie klasy - mówi Agata Staszczyszyn, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Skoczowie i dodaje, że jest to pewien problem dla uczniów trzeciej klasy, którzy chętniej pograliby w piłkę, na dużej hali. - Pierwsze klasy na 2 godz. wychowania fizycznego wyjeżdżają do Pogórza, co nie jest większym problemem, choć wiadomo, że wyjazdy, to dodatkowe koszty - dodaje dyrektorka.

- Na dzień dzisiejszy jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zaprojektowanie i wykonanie nowej konstrukcji dachu o odpowiednich parametrach statyczno-wytrzymałościowych oraz spełniającego odpowiednie wymagania w zakresie izolacji cieplnej - dodaje Gil. Hala zostanie oddana do użytku dopiero po usunięciu wszystkich wad konstrukcyjnych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gimnazjum bez sali gimnastycznej? Jak za sanacji!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama