, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyński Fortuna Bieg wraca po dwuletniej przerwie
Transgraniczny charakter imprezy, a także dotychczas obowiązujące ograniczenia w zakresie organizacji zawodów sportowych to jedne z kilku powodów przełożenia terminu imprezy na rok 2022. To trzecia próba wyznaczenia nowego terminu zawodów, które pierwotnie miały się odbyć wiosną 2020 roku.  fot: fortuna.bieguliczny.plDodaj do Facebook

Cieszyński Fortuna Bieg wraca po dwuletniej przerwie

REDAKCJA
Po dwóch latach oczekiwań wznowione zostały zapisy do cieszyńskiego cieszyńskiego Fortuna Biegu, którego 12. edycja odbędzie się 24 kwietnia. Ruszyła rejestracja osób chętnych do udziału w 10-kilometrowym biegu głównym, którego trasa tradycyjnie przebiegać będzie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. W związku z planowaną modernizacją stadionu miejskiego tegoroczna edycja biegu ograniczy się jednak wyłącznie do biegu głównego.

Zapisy do udziału w cieszyńskim Fortuna Biegu prowadzone są drogą elektroniczną na stronach www.datasport.pl oraz www.fortuna.bieguliczny.pl do 11 kwietnia br. lub do wyczerpania limitu 1400 nadanych numerów startowych (posiadających status: zgłoszony i opłacony). Opłata startowa wynosi 65 złotych i można ją uiścić wyłącznie za pośrednictwem płatności elektronicznych bezpośrednio po internetowej rejestracji.

Organizatorzy przypominają także, że osoby które jeszcze przed wybuchem pandemii zapisały się do biegu głównego, dokonały opłaty startowej i mają nadany numer startowy nie muszą powtórnie się zgłaszać. - W związku z planowaną modernizacją Stadionu Miejskiego przy Al. J. Łyska 21 i ograniczeniem dostępu do infrastruktury odbędzie się tylko bieg główny - informują organizatorzy Fortuna Biegu.

Cieszyński Fortuna Bieg to jeden z najpopularniejszych i - mimo stosunkowo swojej krótkiej historii - jeden z najbardziej lubianych biegów ulicznych w regionie. Trasa wiodąca uliczkami i zakątkami parków Cieszyna i Czeskiego Cieszyna sprawia, że w biegu chcą wystartować zawodnicy z różnych stron Polski, Czech i Słowacji.

Transgraniczny charakter imprezy, a także dotychczas obowiązujące ograniczenia w zakresie organizacji zawodów sportowych to jedne z kilku powodów przełożenia terminu imprezy na rok 2022. To trzecia próba wyznaczenia nowego terminu zawodów, które pierwotnie miały się odbyć wiosną 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama