, niedziela 21 kwietnia 2024
Cieszyn: "Żywy rower" podczas Tour de Pologne
80 wolontariuszy zaangażowanych było w projekt "Żywy rower". fot. FCF 2011 Dodaj do Facebook

Cieszyn: "Żywy rower" podczas Tour de Pologne

AK, mat.pras.
Cieszyn: "Żywy rower" podczas Tour de Pologne

Młodzi ludzie promowali także ideę Cieszyn - miasto młode w każdym wieku. fot. FCF 2011

Wystarczyło kilkadziesiąt metrów kolorowej taśmy, parasole i 80 wolontariuszy poruszających się wokół osi zakreślonych kół, aby rower widziany z powietrza został wprawiony w ruch.
3 sierpnia odbył się cieszyński etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Najlepszych kolarzy z całego świata oglądali w telewizyjnej transmisji na żywo fani z 56 krajów. Z tej okazji na boisku przy al. Łyska w Cieszynie pracownicy cieszyńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatorzy Freestyle City Festival i wolontariusze stworzyli "żywy rower".

O przygotowaniach całego wydarzenia opowiadają wolontariusze. - Zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły. Trenowaliśmy w deszczu i w słońcu. Atmosfera wspólnej pracy i poświęcenia dla promocji własnego miasta nabrała szczególnego charakteru w momencie, kiedy helikopter zniżał lot w naszą stronę - relacjonuje Małgorzata Piasecka z Zarządu Wolontariatu FCF 2011. - Od godziny 12 rozkładaliśmy taśmy, układaliśmy kontury naszego roweru - mówi Weronika Strząska. - Nasz układ przedstawia rower zjazdowy do sportów ekstremalnych. Stworzyliśmy go z myślą o Tour de Pologne, jest to również reklama festiwalu, który odbędzie się w sierpniu w Cieszynie – mówi Karolina Mulawka.

Do akcji włączyło się wielu młodych ludzi. - Jestem w tej grupie, bo namówił mnie na to mój kolega - stwierdza Beata Michałek. - Nie jestem wolontariuszem Freestyle City Festival, ale w takich akcjach mogą brać udział wszyscy, którzy chcą robić coś poza siedzeniem w domu i oglądaniem telewizji. Zdecydowałam się pomóc i dobrze się przy tym bawię - dodaje uczestniczka.

Koordynator całego zdarzenia jest zadowolony ze swoich podopiecznych. Najtrudniejsze dla wolontariuszy okazało się wyczekiwanie na helikopter Eurosportu, który mógł nadlecieć w każdej chwili. Kiedy było już po wszystkim, zjawił się ponownie, wprawiając zebranych w alarmowe zakłopotanie. - Nie wszystko dało się przewidzieć. Najważniejsze jednak są wspomnienia i integracja wokół idei "Cieszyn - Miasto młode w każdym wieku" oraz promocja Freestyle City Festiwal - zaznacza Michał Paluch, koordynator wolontariatu i współorganizator festiwalu.

Czesław Lang bardzo pozytywnie ocenia przedsięwzięcie wolontariuszy. - Rower wyszedł pięknie. Ruchome kółka zrobiły wrażenia. Fajnie to wyszło - przyznał główny organizator Tour de Pologne.

Jak rower wyglądał w telewizji, można zobaczyć na stronie Eurosportu.
W najbliższym czasie sprawdzimy, dlaczego w telewizyjnej relacji akcja została umiejscowiona w Czeskim Cieszynie.

Tutaj prezentujemy listę uczestników i organizatorów projektu.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

@feyd: koleszko, ja nie neguję tego przedsięwzięcia, gdyż według mnie było bardzo udane. Pytam tylko, skąd zdaniem pana Palucha Europa ma się dowiedzieć z tego filmiku o FCF?!

Płaćcie ludziska dalej abonament, tym leniwym nieukom z TVP.

Nie wiem gdzie komentatorzy sprostowali, bo na stronie Eurosportu nadal na filmiku jest "kompleks sportowy w Czeskim Ciesznie" :/
Na pozostałych stronach sportowych również bez zmian

A czy Niznikiewicz wyustawil fakture za zajęcie plyty boiska na rowerek -bo pilkarze i szkoly muszą płacić.

@ustroniak W dupieś był, gównoś widział. Zrobili kawał dobrej roboty, a w tv ledwo wspomnieli, że to w polskim Cieszynie...

Pan Paluch twierdząc, że przez ten rowerek promował Fristajl Festiwal musiał się chyba "zamienić na rozum z ... ", gdzie było napisane, powiedziane cokolwiek o tym festiwalu?! Przecież był nawet podpis, że to Czeski Cieszyn, więc takie bezcelowe gadanie jest po prostu śmieszne.

dzieki za to ze wam sie chciało

Cieszyn i okolice ładne z lotu ptaka - dużo zieleni

Świetny pomysł - brawo młodzi
Prosto i niekonwencjonalnie
Szkoda tylko, że dziennikarzyny pomyliły organizatorów... Ale taki jest poziom polskiej telewizji- kłamstwa i niedouczenie

A ,kiedy tim Langa zapłaci za wyłączenie dróg z ruchu, rynku- o ile mi wiadomo stosowna uchwała RM Cieszyna obciąża mieszkańców jeśli ci remontują fasady budynków stosowną opłatą? Przy szerokości ponad 20%zajęcia pasa drogowego ta opłata wynosi za m2 2 zł proszę wysłać stosowny rachunek. Proszę też prokuratora o wszczędzie postępowań karnych za bezprawne ograniczenie swobody poruszania się obywateli naszego i nie tylko naszego kraju w obszarze w który zajęto w czasie wyścigu . Kto zapłaci składki ZUS, utratę wynagrodzeń, niedochowanie umów terminowych z powodu wyścigu, utratę życia i zdrowia z powodu utrudnień związanych z niedotarciem na czas karetek pogotowia, lekarzy itd.?

Bez dwóch zdań. Fantastyczna impreza.

widziałem EKSTRA to wyglądało BRAWO !!!!!!!!!!!!!!

A ile kaski załapał Pan Koordynator i Jego Dyrektoriat Wolontariatu ?Czy MP położył choć 1mb. banera /bo bezpośredni wykonawcy byli oczywiście non profit/ A w ogóle to jakieś pranie mózgów / wspomnienia, integracja, idea, wizja i misja do spełnienia itd./ A btw to rower świetny, znakomita promocja dla miasta, gratulacje dla bezpośrednich wykonawców.

.

fajnie to wyszło w TV, ale faktycznie z tym podpisem pojechali po bandzie... brawo dla wolontariuszy :)

napis faktycznie był zły, ale trzeba przyznac , że polscy komentatorzy Eurosportu zorientowali sie w błędzie i sprostowali

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama