, poniedziałek 27 maja 2024
67. Tour de Pologne przejedzie przez Cieszyn?
Czy Tour de Pologne wróci do Cieszyna? fot. Rafał Michałowski/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

67. Tour de Pologne przejedzie przez Cieszyn?

TWO
67. Tour de Pologne przejedzie przez Cieszyn?

Czesław Lang. fot. Kuba Atys/Gazeta.pl

Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne, zamierza wrócić ze swoją imprezą na Śląsk. Jeden z przyszłorocznych etapów zamierza zorganizować w Cieszynie.
„W czwartek rozmawiał w tej sprawie z władzami Katowic. Największe szanse na goszczenie kolarzy ma Cieszyn, który w 2010 roku obchodzi 1200-lecie powstania. Musi się jednak znaleźć inne miasto etapowe w pobliżu Cieszyna. Lang już w czerwcu rozmawiał z wiceburmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem” - napisała w czwartek „Gazeta Wyborcza”. Wcześniej dyrektor Tour de Pologne, największej imprezy kolarskiej w kraju, mówił „Dziennikowi”: — Zastanawiamy się nad skierowaniem wyścigu przez Śląsk, w ostatnich latach bardzo zaniedbaliśmy ten region Polski, dawno już go nie odwiedzaliśmy. Wyścig na pewno przejeżdżałby przez Katowice i Cieszyn. Jeśli idzie o etapy górskie, na pewno trasa przebiegałaby przez Wisłę i Szczyrk. Ale przed podjęciem jakichkolwiek decyzji wszystko musimy dokładnie posprawdzać.

Burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek przyznaje, że już w 2008 roku proponował Czesławowi Langowi zorganizowanie jednego z etapów Tour de Pologne nad Olzą, myśląc o przyszłorocznym jubileuszu 1200-lecia legendarnego założenia miasta. Tym bardziej, że przed 12 laty ta słynna kolarska impreza gościła już w Cieszynie. Zorganizowano wówczas kryterium ulicami miasta. Przez Cieszyn kilkakrotnie przejeżdżał też wcześniej słynny Wyścig Pokoju. — Nadal jesteśmy zainteresowani cieszyńskim etapem. Zobaczymy jednak, jakie pan Czesław Lang postawi nam warunki finansowe — zauważa Ficek.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

.

jak trasa będzie prowadzić przez Poligonową (dawna Bielska)-to chyba raczej kolarze górscy pojadą...

Zapłacimy z wyścig a raczej jego część ,a drogi zostaną takie jakie są. Oczywiście można by wyremontować dla szpanu tę po której pojadą kolarze i zapłacić za etap wyścigu. Niestety ,ale zabraknie na remont kolejnej drogi. Więc nie szpanujmy z tym 1200 leciem miasta na imprezy pokazowe, ale przeznaczmy te pieniądze na cele ,które robią Cieszynowi antyreklamę!

Mam na mysli remonty fasad budynków zabytkowych, koślawych chodników, zła nawierzchnię dróg, brak zieleni itd.

ale w zamian oczekuję rzetelności dziennikarskiej:
jakie 120-lecie? Czy te artykuły pisane są na kolanie?

wojtek więcej czasu i energii poświecą na cenzurę komentarzy niż na własne pisanie .

Odnośnie dwóch wypowiedzi poniżej:
Ciekaw jestem niezmiernie czy napisali Państwo cokolwiek ponad komentarz zamieszczony w internecie? Zanim odniesie się krytycznie do literówki w tekście Pana Wojtka (już poprawionej) należy przyjrzeć się własnemu pisaniu (energii poświęca). Imiona w języku polskim piszemy zaczynając od dużej litery, znaki przestankowe należą w edytorach tekstów do wyrazów, które je poprzedzają i nie umieszczamy przed nimi spacji:-) [...własne pisanie(spacja)kropka]

tak, nie lubimy pismactwa pana (poniżej). a piszemy w polsce od 1989 roku jak chcemy, nie jak nam każą...

TdP będzie oczywiście na rowerach z tym że w Cieszynie kolarze przesiądą się do Land Roverów

Pan Ficek to umie załatwić se podwyżke,a nie etap TDP.Co to znaczy,jakie postawi Lang warunki finasowe, a na podwyżke dla siebie to nie pytał skąd.

Może Państwo podadzą jakieś strony internetowe lub pisma, w których to pisanie się odbywało lub odbywa. Chętnie się czegoś dowiem z dobrej, obiektywnej i niezależnej lektury.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama