, poniedziałek 27 maja 2024
Cieszyn: Utrudnienia w ruchu w związku z 68. Tour de Pologne
Przejazd kolarzy w ramach wyścigu Tour de Pologne, wiąże się z wieloma utrudnieniami w ruchu, z jakimi przyjdzie się spotkać mieszkańcom miasta. Fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Cieszyn: Utrudnienia w ruchu w związku z 68. Tour de Pologne

BARBARA ŚLIŻ, STEFAN MAŃKA
Międzynarodowy Wyścig Kolarski to z pewnością nie lada atrakcja dla Cieszyna i okolic. Niezwykła promocja, ale i dużo utrudnień w ruchu, przez zaledwie kilka godzin trwania wyścigu. W dniu imprezy, 3 sierpnia, zamknięta zostanie spora część Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna.
W tym roku wyścig rozpoczyna się wcześniej niż w roku ubiegłym, co za tym idzie blokada miasta również odbędzie się wcześniej. Utrudnienia będą występowały już praktycznie od 2 sierpnia. - We wtorek wieczorem musimy zacząć odgradzać ulicę Menniczą, zabezpieczyć Rynek, na którym prace przygotowujące scenerię rozpoczną się już w środę o godz. 6 rano - mówi Zbigniew Niżnikiewicz, dyrektor MOSiR Cieszyn.

Grono strażników, policjantów, strażaków i dodatkowych służb pomocniczych będzie zabezpieczało trasę. - Oczywiście nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć dokładnie całego terenu wyścigu. Służby porządkowe będą stały w newralgicznych punktach. Liczymy na mądrość ludzi, którzy nie tylko w trosce o swoje bezpieczeństwo, ale i kolarzy będą poruszali się jedynie po ściśle wyznaczonym terenie - przyznaje Niżnikiewicz. - Peleton kolarski pędzi z ogromną prędkością, zwłaszcza podczas zjazdów, dlatego prosimy, by publiczność nie ułatwiała sobie życia i nie przebiegała z jednej strony drogi na drugą. Warto poczekać tych parę minut albo nadrobić kilka metrów, by bezpiecznie dojść do celu.

Foto


W trakcie trwania wyścigów nie będzie możliwy wjazd i wyjazd ze strefy miasta objętej rundami okrężnymi. Z uwagi na budowę zabezpieczeń na trasie wyścigu i scenografii na rynku w Cieszynie oraz okablowania dla potrzeb telewizyjnych utrudnienia w ruchu obejmą:
- 2 sierpnia od godz. 18.00 - zakaz parkowania samochodów ul. Mennicza (na odcinku Rynek - ul. Bożnicza) oraz Rynek, ul. Głęboka, ul. Matejki, ul. Zamkowa do Mostu Przyjaźni, pl. Londzina (przy pomniku Harcerzy),
- 3 sierpnia od godz. 6.00 - całkowite zamknięcie: Rynek, ul. Głęboka, ul. Zamkowa, ul. Mennicza (brak możliwości ruchu poprzecznego), ul. Matejki. Postój taksówek - ul. Szeroka (odcinek od ul. Regera do ul. Szerokiej).

Dodatkowo w dniu wyścigu na terenie Cieszyna częściowo zawieszona zostanie komunikacja miejska. Autobusy będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdyod 13.00 do 17.00.

Utrudnienia wystąpią także w powiecie cieszyńskim. O godz. 14.00 nastąpi zamknięcie pierwszego odcinka Koniaków -Kubalonka Beczka. Od 14.10 nieprzejezdny będzie fragment II: Kubalonka Beczka - Wisła 1-go Maja + pętla Zameczek. Na 15.20 zaplanowane jest zamknięcie trzeciego odcinka Wisła 1-go Maja - Ustroń - Goleszów - Cieszyn. Ostatni odcinek Cieszyn Kryterium zamknięty w kierunku Ustronia będzie od 15.50.

PISALIŚMY: Zobacz wpadki podczas Tour de Pologne w Cieszynie

O utrudnieniach związanych z TdP informuje także czeska strona. - Utrudnienia wystąpią wyłącznie na trasie przejazdu kolarzy, czyli od mostu Wolności, przez ulicę Strzelniczą, Kolejową i Główną, aż do mostu Przyjaźni. W dniu wyścigu od godz. 6 rano zamknięta dla ruchu drogowego będzie ul. Główna. Cała trasa zamknięta zostanie o godz. 13.30 i będzie nieprzejezdna aż do godz. 18.00 - wyjaśnia Dorota Havlíková, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie.

Tutaj prezentujemy szczegółowy opis utrudnień związanych z 68. Tour de Pologne.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

http://www.kto-kogo.pl/Czes%C5%82aw_Lang
- Czesław do Karola w odwiedziny.

co wy wiecie o kolarstwie zobaczcie na jakich nawierzchniach rozgrywane są światowe klasyki np. Paris - Rubaix. nie mieszkam w Cieszynie ale na wyścig przyjadę i cieszy mnie to że Cieszyn drugi raz z rzędu jest współorganizatorem tego kolarskiego święta. oczywiście wielkie poparcie dla władz miasta z organizację taj imprezy.

moj glos w wyborach zlodzieji na nastypnom kadyncjo.

Uprzejmie proszę aby już TOURU w Cieszynie nie urządzać. Miasto nie jest na to przygotowane. Panie Lang jeśli Pan chce tu bywać to niech Pan załatwi abu władze dbały o stan dróg. Ja też bym chciała jeździc rowerem po dobrych drogach.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama